Rusijos atlikėjui F. Kirkorovui penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą

Rusijos atlikėjui Filipui Kirkorovui penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą.

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu antradienį įtraukė šį Rusijos atlikėją minėtam laikotarpiui į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje. Draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą įsigalioja nuo sausio 19 dienos.

„Viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai neturėtų būti toleruojami nei vienoje demokratiškoje valstybėje. Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl F. Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienį Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paprašė Rusijos ir Bulgarijos pilietį F. Kirkorovą įtraukti į juodąjį sąrašą nurodydamas, kad žinomas atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje „sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus“.

Filipas Kirkorovas. EPA-ELTA nuotr.

Pasak G. Landsbergio, F. Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui“. Ministras žadėjo, kad Lietuva sistemiškai vertins visus asmenis, kuriuos Rusija „siekia išnaudoti skleisdama savo užsienio politiką bei siekdama daryti poveikį Lietuvos žmonėms“.

Svarstymai plėsti vadinamąjį juodąjį sąrašą viešojoje erdvėje kilo paaiškėjus, kad subsidijos už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius buvo skirtos Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms.

Rusijos URM atstovė pakomentavo Lietuvos sprendimą

Uždrausdama kai kuriems atlikėjams atvykti į šalį Lietuva siekia išnaikinti draugišką savo gyventojų požiūrį į Rusiją, sako šios šalies Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė.

„Apgailestaujame, kad nedori Lietuvos politikai kultūrą naudoja, siekdami išnaikinti draugišką Lietuvos piliečių požiūrį į mūsų šalį“, – antradienį sakė Rusijos URM atstovė Marija Zacharova.

Taip ji komentavo Lietuvos sprendimą į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti Bulgarijos ir Rusijos pilietį, žinomą dainininką Filipą Kirkorovą.

„Norėtume pažymėti, kad represinis požiūris į artistus tapo tikra naujų Europos demokratijų vizitine kortele“, – teigė M. Zacharova.

Anot jos, ne pirmą kartą oficialusis Vilnius „intriguoja“ Rusijos artistų atžvilgiu.

„Anksčiau į šalį nebuvo įleistas A. V. Aleksandrovo dainų ir šokių ansamblis, dainininkai G. Lepsas ir O. Gazmanovas“, – priminė URM atstovė.

Absurdišku kaltinimu ir visiška kvailyste ji pavadino Lietuvos politikų teiginius, kad F. Kirkorovas ir kiti Rusijos atlikėjai yra tapę „minkštosios galios“ įrankiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

TAIGI

TAIGI portretas
TAI GAL UŽTEKS JO PORTRETĄ TALPINTI PORTALE. AR TAI TOKIA ANTIREKLAMA???

KLAUSIMAS

KLAUSIMAS portretas
AR KVIESTUMĖTE Į SVEČIUS ŽMOGŲ,KURIS KAIP NORS NEPAGARBIAI ATSILIEPIA APIE JŪSŲ ŠEIMĄ AR APIE JUS? TIKRAI --NE. TAI KODĖL NORIT KVIESTI Į LIETUVĄ TUOS,KURIE MŪSŲ NEGERBIA???

labai jau čia protingai padarė

labai jau čia protingai padarė portretas
Kirkorovas tipo blogai, o tas uabas kažkoks Lietuvos,kuris norėjo Kirkorovo koncertą surengti Lietuvoje birželio 14, tai niekuo dėtas, jam parama verslui skiriama. , o kad tas verslas yra .....
VISI KOMENTARAI 82
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių