R.Palaitis kasa sau duobę? Pereiti į pagrindinį turinį

R.Palaitis kasa sau duobę?

2012-02-11 23:59
R.Palaitis kasa sau duobę?
R.Palaitis kasa sau duobę? / Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

Išversti iš posto FNTT vadovybę užsimojęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis savo pareiškimais erzina ir premjerą, ir koalicijos partnerius.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus atstatydinti siekiantis vidaus reikalų ministras R.Palaitis, regis, atsidūrė aklavietėje.

Liberalcentristų deleguoto ministro kalbos apie pasitikėjimą praradusius FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą daugelį politikų suglumino.

Pirmasis tramdyti ministrą vakar ėmėsi iš komandiruotės grįžęs premjeras Andrius Kubilius: "Jeigu yra kokių nors įtarimų, kad kas nors iš pareigūnų vienos ar kitos institucijos toje "Snoro" istorijoje, kai informacija neteisėtu būdu buvo atiduota spaudai, yra prasižengę, tai turi parodyti ikiteisminis tyrimas ir visas teisminis procesas. Ne kokie nors spėliojimai", – pareiškė premjeras.

R.Palaičio veiksmai ir tikslai FNTT atžvilgiu nėra suprantami ir koalicijos partneriams, tad savaitės pradžioje šie greičiausiai aiškinsis, kuo remdamasis R.Palaitis trikdo vienos svarbiausių specialiųjų tarnybų darbą.

Apie tai užsiminė Liberalų sąjūdžio lyderis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis: "Situacija susiklostė tokia, kad neišvengiamai tai reikės aptarinėti. Visa tai kenkia FNTT darbui ir reikalauja išgryninti situaciją."

Išsiaiškinti, ko iš tiesų siekia R.Palaitis, norėtų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai. TS-LKD frakcijos seniūnas J.Razma pabrėžė, kad situacija, kai aukščiausia FNTT vadovybė tikrinama melo detektoriumi, o vėliau diplomatiškai raginami trauktis, "nėra normali".

R.Palaitis trečiadienį pareiškė, kad nepasitiki V.Giržadu, nes esą pareigūnas antrą kartą tirtas poligrafu ir jo rezultatai buvo nepalankūs. Užvakar V.Gailiui pareiškus, kad jis savo pavaduotoju pasitiki, R.Palaitis tai įvertino kaip V.Giržado dangstymą ir pareiškė nepasitikėjimą pačiu V.Gailiumi.

Vidaus reikalų ministro mesti kaltinimai FNTT vadovybei – itin rimti: šie esą galėjo nutekinti slaptą informaciją. Lietuvoje dar nebuvo atvejo, kad tokio aukšto rango pareigūnai būtų buvę tikrinami melo detektoriumi, kuriam laikui apribota teisė dirbti su slapta informacija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų