Po A. Stašaitytės žinutės – LGBT aktyvistų reakcija: tai gali privesti prie skaudžių pasekmių

  • Teksto dydis:

Po netikėto Astos Stašaitytės pasisakymo socialiniuose tinkluose apie buvusio sutuoktinio Giedriaus Masalskio  lytinę orientaciją ir finansinę situaciją pasisakė LGBT aktyvistai.

Nesiimta gilintis į konkretų atvejį, tačiau atkreipė dėmesį, kad lytinės orientacijos tema yra tikrai netinkama bandant viešai pažeminti, paniekinti, pajuokti, o priverstinis atsiskleidimas „gali privesti prie labai liūdnų ir skaudžių pasekmių“. 

„LGBT friendly Vilnius“ feisbuko paskyroje publikuota savo nuomone jos autorius Jonas Valaitis, LGBTQ+ teisių naujienų portalo redaktorius, sutiko pasidalyti ir su portalo kauno.diena.lt skaitytojais.

„Gana meluot. Giedrius Masalskis. Gėjus (na, tarkim, biseksualus)“. Štai toks Astos Stašaitytės trumpas pareiškimas (nepaisant visų kitų aprašytų asmeninio gyvenimo detalių, kurių neanalizuosime) atskleidžia porą dalykų. Pirma, LGBTQ+ asmenys, slepiantys savo seksualinę orientaciją, vis dar išlieka labiau pažeidžiamesni. Įsivaizduokite gyvenimą, kai tenka slėpti pusę savo tapatybės. Ar tuomet būsite laimingi? Į šį klausimą atsakykite sau patys. Atsiskleidimas reikalauja įveikti be galo sunkias emocijas, tokias kaip baimė, gėda, atstūmimo jausmas, o už nugaros šmėžuojančios apkalbos (tariamos ar tikros tiesos apie seksualinę orientaciją) bjaurius jausmus tik dar labiau sustiprina. Todėl atsiskleidimas išlaisvina, nes viso to nusikratoma. Tačiau atsiskleidimas įvyksta palaipsniui, tam prireikia laiko ir energijos, kartais žmonės visiškai atsiskleidžia ir po 40-ties ar 50-ties metų, kai jau jaučiasi pakankamai saugiai. Kuo atsiskleidimui labiau pasiruošiama, tuo tai mažiau traumuojanti patirtis“, – dėstė J. Valaitis.

Netrukus jis perėjo prie to, kad A. Stašaitytės pareiškimas iliustruoja ir kitą dalyką. Lytinės orientacijos paslaptis gali būti pasitelkiama kaip ginklas pažeminti, paniekinti, pajuokti.

Visas asmenines nuoskaudas galima išsiaiškinti tarpusavyje, tam nėra būtina statyti žmogaus ant bačkos ir liepti miniai mėtyti į jį pomidorus.

„Visas asmenines nuoskaudas galima išsiaiškinti tarpusavyje, tam nėra būtina statyti žmogaus ant bačkos ir liepti miniai mėtyti į jį pomidorus. Priverstinis atsiskleidimas gali privesti prie labai liūdnų ir skaudžių pasekmių. Todėl labai ragintume A. Stašaitytę ir kitus žmones vengti seksualinę bet kurio žmogaus orientaciją pasitelkti kaip ginklą. Nes jeigu vėliau pamatysite ir pajusite savo pačių padarytą žalą, ar pajėgsite sau atleisti?“ – klausė J. Valaitis.

Prieš ketverius metus su G. Masalskiu išsiskyrusi A. Stašaitytė savo feisbuko paskyroje penktadienio vakarą drėbė apie buvusio vyro lytinę orientaciją, apie patirtą psichologinį smurtą ir turto dalybas po skyrybų.

Atsaką pateikė ir G. Masalskis. Jis pageidavo supratimo. „Dėl Astos posto. Labai prašau man nerašyti, neskambinti ir nelaukti komentarų. Nėra ką komentuoti. Kviečiu palikti sergantį žmogų ramybėje ir pagailėti mano vaikų. Ačiū už supratimą“, – savo feisbuko paskyroje parašė G. Masalskis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kai

Kai portretas
Paaiskes kad asta lesbiete ir priekabiavo prie koleges noredama duoti garo kaip tada cypsit

Atsiprašau, bet kokia neprotinga

Atsiprašau, bet kokia neprotinga portretas
Negi nesupranta, kad laimėtojų po tokio skandalo nebus. Nė vieno. Visi tik pralaimėję, ty ji pati, vaikai buvęs vyras, abiejų tėvai ir giminės. Žiauru...

Kaimo babcėm

Kaimo babcėm portretas
Darbas komjaunimo tiesoje, landsgrybio bokšto vizijoje yra pasaulinė karjeros viršūnė.
VISI KOMENTARAI 150

Galerijos

Daugiau straipsnių