Projekto „Susitikim, mieli senjorai“ dalyviai numezgė 400 kojinaičių šalies ankstukams

  • Teksto dydis:

Vienas populiariausių socialinių projektų, skirtų vyresnio amžiaus žmonių užimtumo didinimui Lietuvoje, „Susitikim, mieli senjorai“ karantino laikotarpiu mezgė specialias mažas kojinaites mūsų šalies ankstukams.

Antradienį minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, projekto organizatoriai šalies ankstukų bendruomenei perdavė daugiau kaip 400 kojinaičių, skirtų patiems mažiausiems ir silpniausiems šalies piliečiams.

„Ankstukai“ – pirmas paramos projektas Lietuvoje, globojantis anksčiau laiko gimusių kūdikių šeimas. Lietuvoje per metus gimsta maždaug pusantro tūkstančio mažylių, kurie į pasaulį ateina anksčiau nei planuota. Neišnešiotas Lietuvoje gimsta kas dešimtas kūdikis. Ankstukams ir jų šeimoms be galo svarbu jausti, kad šioje kovoje jie ne vieni.

Neišnešiotų kūdikių asociacijos vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė džiaugiasi, kad ši iniciatyva subūrė ir paskatino senjorus dalintis savo rankų šiluma sušildytais mezginiais anksčiau gimusiems kūdikiams.

„Tai gražus ir prasmingas simbolis – ankstukai pasaulį išvysta anksčiau nei planuota, todėl jiems būtina ypatinga priežiūra ir globa. Šiltos ir patogios kojinytės prisideda prie mažiausių kūdikių greitesnio vystymosi“, – teigia ji. „Mažiausi Lietuvos kūdikiai kasdien stoja į kovą už gyvybę – gimsta itin trapūs, paprastai patys negali kvėpuoti. Anksčiau laiko gimusio kūdikio gyvenime svarbus kiekvienas priaugtas gramas ir centimetras. Šie iššūkiai būtų neįveikiami be profesionalių medikų priežiūros, tėvų meilės ir kiekvieno iš mūsų palaikymo. Ankstukams ir jų šeimoms be galo svarbu jausti, kad šioje kovoje jie ne vieni. Todėl itin džiugu, kad savo pagalbą mums pasiūlė ir Lietuvos senjorai“, – kalbėjo paramos projekto „Ankstukai“ vadovė A. Speičytė-Radzevičienė.

Projekto „Susitikim, mieli senjorai“ iniciatyva megzti kojinaites anksčiau laiko į pasaulį ateinantiems mažyliams tęsis iki pat lapkričio mėnesio, kai lapkričio 17 d. bus minima Pasaulinė neišnešiotų kūdikių diena. Projekto organizatoriai suteikia visas reikiamas medžiagas.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių