Profsinės sąjungos protestuoja Pereiti į pagrindinį turinį

Profsinės sąjungos protestuoja

2003-07-08 09:00

Piketas

Profesinės sąjungos protestuoja

Uostamiestį siekta sudrebinti dar viena protesto akcija. Vakar Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” Klaipėdos miesto ir apskrities profesinės sąjungos nariai prie “Sodros” Klaipėdos skyriaus Vytauto gatvėje surengė piketą. Jam vadovavęs profesinės sąjungos pirmininkas Edvardas Šalkauskas sakė, kad jie protestuoja prieš profesinės sąjungos narių persekiojimą valstybinėje “Sodros” įstaigoje.

Iš piketuotojų plakatų ir karikatūrų galėjo susidaryti įspūdis kad, piketas buvo nukreiptas prieš “Sodros” Klaipėdos skyriaus vadovus ir vedėją Vidmantą Rudzevičių. E.Šalkauskas teigė, kad vedėjas nepripažįsta skyriuje veikiančios profesinės sąjungos ir diskriminuoja jos narius: “Neseniai buvo nubausti trys profesinės sąjungos nariai, dirbantys “Sodroje”. Mes su tuo nesutinkame. V.Rudzevičius savaip traktuoja Profesinių sąjungų įstatymo reikalavimus. Įstatymas draudžia atleisti profesinės sąjungos vadovus be pačios profesinės sąjungos sutikimo.”

Atsakydamas į klausimą, kiek “Sodros” skyriaus darbuotojų yra profesinės sąjungos nariai, E.Šalkauskas teigė, kad 10 žmonių iš 60.

“Sodros” profesinės sąjungos narių būtų daugiau, jeigu skyriaus vadovai nedarytų kliūčių darbuotojams stoti į ją. Savo reikalavimus darbdaviui mes surašėme vedėjui adresuotame pareiškime”, - pastebėjo E.Šalkauskas.

Piketo prie įstaigos metu V.Rudzevičiaus pastate nebuvo – pasak vedėjo pavaduotojos Gitos Kvedarienės, jis nuo pirmadienio atostogauja. G.Kvedarienė teigė, kad gavo piketuotojų pareiškimą, jis bus apsvarstytas vedėjui grįžus iš atostogų. Pasak G.Kvedarienės, “Sodros” skyriaus vadovų pozicija profesinės sąjungos atžvilgiu dar nesuformuluota, ji atsisakė komentuoti piketuotojų reikalavimus. G.Kvedarienė patikslino, kad “Sodros” Klaipėdos skyriuje dirba ne 60, bet beveik 200 darbuotojų.

E.Šalkauskas tvirtino, kad ir ateityje gins profesinės sąjungos narių interesus ir jų socialines garantijas, kol bus rasta bendra kalba su darbdaviu.

“Piketuoti galime nors ir kasdien, įstatymas šito nedraudžia, - sakė profesinės sąjungos vadovas. – Svarbiausia – atkreipti visuomenės dėmesį į savivalės valstybinėse įstaigose problemą, priversti darbdavius laikytis įstatymų.”

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų