Prezidentūra: jeigu nepasieksime ambicingų tikslų, rudenį gali iškilti griežto karantino būtinybė

Neramina lėtėjantys vakcinavimo nuo COVID-19 tempai, todėl reikia tikslinti priemones pagal atskiras žmonių grupes, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas ekonomikos ir socialiniais klausimais Simonas Krėpšta.

„Prezidentą neramina lėtėjantys vakcinavimo tempai. Kaip prezidentas sakė sausio mėnesį, liepą jau turėsime pakankamai vakcinų, kad pasiektume 70 proc. paskiepytų suaugusių žmonių ribą, ir šiandien matome, kad iki šios ribos dar reikia paskiepyti 365 tūkst. asmenų“, – žurnalistams trečiadienį sakė patarėjas.

„Šiandien turime daugiau kaip 400 tūkst. nepanaudotų vakcinų ir ateinantį mėnesį gausime dar 1 mln. papildomų dozių. Vakcinų turime daugiau nei pakankamai, tačiau dabar stokojame žmonių, ateinančių vakcinuotis“, – pridūrė jis.

Prezidentūros atstovai trečiadienį kartu su Sveikatos ekspertų tarybos nariais aptarė vakcinavimo spartinimo klausimus.

„Ekspertai pateikė pluoštą rekomendacijų, kaip galėtume spartinti vakcinavimą. Visų pirma, reikėtų tikslinti priemones pagal atskiras žmonių grupes (...) Prezidento nuomone, jeigu mes nepasieksime ambicingų tikslų vakcinuojant žmones, mes didinsime riziką, kad rudenį iškils karantino grėsmės ir būtinybės“, – teigė S. Krėpšta.

Jis taip pat sakė, kad rudenį yra galimybė ir griežtam karantinui, jeigu nepavyktų paspartinti skiepijimo.

Šiuo metu taip pat matome, kad vakcinavimo spartinimas yra esminis uždavinys, kuris turėtų būti įgyvendinamas vasarą tam, kad rudenį išvengtume griežtų karantinų.

„Žvelgiant keletą mėnesių į priekį, buvo daug diskutuota, kaip mes turėtume pasiruošti rudeniui, nes vėl kažkuria prasme kartojasi praėjusių metų scenarijus. Liepa, rugpjūtis buvo tie mėnesiai ir pernai, kuomet užsikrėtimų turėjome nedaug, tačiau ruduo atnešė naujų rizikų“, – sakė prezidento patarėjas.

„Šiuo metu taip pat matome, kad vakcinavimo spartinimas yra esminis uždavinys, kuris turėtų būti įgyvendinamas vasarą tam, kad rudenį išvengtume griežtų karantinų“, – pridūrė jis.

Šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 217 tūkst. 6 žmonės, dviem – 871 tūkst. 691.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 43,5 proc. žmonių.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi 2 mln. 521 tūkst. 305 skiepų dozių, iš jų 2 mln. 367 tūkst. 315 yra pristatyta į vakcinavimo centrus. Čia sunaudotos 2 mln. 88 tūkst. 697 dozės.

Kol kas nepanaudota 432,6 tūkst. dozių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

gal

gal portretas
galetu prezidentas su svirkstu iseit i aikste? seimu marsas kaipmat subegtu... tokia proga ponas praleido , ajajai kaip negerai...

Kaunietis

Kaunietis portretas
Na ką, vakcinų viliotinio kampanija išsikvėpė, laikas jungti aukštesnę pavarą - gasdinimų ir šantažo. Nuo šito cirko vemt verčia jau senai

nesvarbu

nesvarbu portretas
Dabar šantažuoja, kad tie, kurie mąsto savo galva bėgtų skiepytis, nes per juos karantinas niekada nesibaigs. Bet aš manau, kad ir suskiepytų 70 ar 90 proc., karantinas vis tiek bus, bet kokiu atveju. Ir šiaip medicinos darbuotojams jau praėjo pusmetis kaip pasiskiepyjo, tai jų skiepas jau nebeveikia, reikia trečio skiepo, nes prarandamas, kaip ekspertai rašo, bandos imunitetas
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių