Vilniaus regione vyksta civilinės saugos pratybos dėl atominės grėsmės iš Baltarusijos

Vilniaus regione trečiadienį vyksta valstybės lygio civilinės saugos funkcinės pratybos.

Jų tikslas – įvertinti valstybės ir savivaldybių institucijų bei atsakingų tarnybų pasirengimą vykdyti nustatytas funkcijas, gavus pranešimą apie avariją Baltarusijos branduolinėje elektrinėje.

„Lietuva turi neprognozuojamus kaimynus ir tikrai gali tikėtis įvairių grėsmių. Kalbant apie galimą avariją Astrave, yra aiškiai identifikuota grėsmė ir mes turime būti jai pasiruošę“, – žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrės teigimu, pratybų metu 73 skirtingose vietose dalyvauja 18 savivaldybių ir 11 ministerijų.

Pratybose dalyvauja apie 1,3 tūkst. žmonių: 445 savanoriai statistai, 325 savivaldybių ir civilinės saugos sistemos darbuotojai, 571 savivaldybių ir ministerijų operacijų centrų narys.

Daugiausia dėmesio skiriama gyventojų evakavimui iš atominės elektrinės avarijos poveikio zonos, atliekant realius praktinius veiksmus: gyventojų surinkimą pirminiuose punktuose, tarpinį registravimą švarioje zonoje, užterštų gyventojų sanitarinį švarinimą ir jų priėmimą kolektyvinės apsaugos statiniuose.

Tariamai nukentėję asmenys bus vežami į Vilniaus ir Kauno medicinos įstaigas.

„Nuo to, kaip esame pasiruošę, kaip institucijos geba koordinuoti veiksmus, dalintis informacija, priklauso mūsų institucijų veikimas, esant realiai situacijai“, – sakė A. Bilotaitė.

Ano ministrės, po 10 dienų bus pateikta apibendrinta pratybų informacija.

„Tai padės mums patobulinti savo procesą ir būti dar geriau pasiruošusiems“, – aiškino politikė.

A. Bilotaitė sako, kad panašios pratybos bus rengiamos rudenį, jos bus rengiamos kartu su krašto apsaugos sistema.

Artimiausiu metu, anot jos, planuojama pristatyti naują civilinės saugos strategijos projektą.

Savo ruožtu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Saulius Greičius teigė kol kas spragų pratybose dar nematęs.

„Dabartinėje geopolitinėje situacijoje visi subjektai žiūri labai atsakingai, supranta, kad pratybos bet kada gali tapti realia situacija, – kalbėjo jis. – Akivaizdžių spragų šiuo metu dar nematome.“

S. Greičiaus teigimu, kol grėsmės šalia Lietuvos išlieka, tol pratybos bus reguliariai vykdomos.

Astravo atominė jėgainė yra maždaug 50 km nuo Vilniaus.

Lietuva teigia, kad ji pastatyta nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų. Minskas šiuos priekaištus atmeta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ernestas.

Ernestas. portretas
Melas. Lietuvos Respublikos lietuvių Velnio išpažintojų karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos Velnio išpažintojai veikė Lietuvos teise, vardu, slėpdami, teisybę. Stagnacija tariamo socializmo sąlygomis, beviltiškoje tamsoje privalėjome įžiūrėti akinančią šviesą, o tai kas balta- be atodairos trypti ir juodinti. Dvasia, lydima aukos dvasios, gėrio idėjų kryptimi yra herojiškumas. Velnio išpažintojai okupantai ir jų kolaborantai bando išnaudoti kiekvieną progą įtikinti visuomenę ir mūsų pasaulinę, kad rezistentų herojiškumo dvasia buvo bereikšmė ir, kad auka neįsiimanti į istoriją. LR Kauno vpk, D. Žukauskas, M. Baršys. G. Žaliagiris, N. Žaliagirytė Venckienė, A. Venckus. V. Adamkus, A. Kubilius. D. Šermukšnienė, L. Burbienė, E, Šidlauskas.Všį Ernmar Respublika. 1.2 procento gyventojo paramos 2022 metų forma. Luminor LT294010051005573106. Direktorius, Ernestas Marcinkevičius.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių