Prasideda Šilinės: yra už ką melstis ir už ką dėkoti

 • Teksto dydis:

Nepaisant koronaviruso, didieji Švč.Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Šilinės) Šiluvoje, Raseinių rajone, prasideda jau sekmadienio vakarą.

"Aikštė didelė, taikysime visas rekomenduojamas apsaugos priemones, ir kviečiame žmones atvykti, dalyvauti, melstis, dėkoti ir džiaugtis", – kviečia Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Rugsėjo 6 d. sekmadienio vakaro šv.Mišios ir procesija per Šiluvos aikštę jau skelbs didžiųjų Švč.Mergelės Marijos Gimimo atlaidų pradžią. 18 val. šv.Mišiose Apsireiškimo koplyčioje bus meldžiama Švč.Mergelės Marijos užtarimo ir Dievo vedimo atlaiduose. Jų pabaigoje rengiama procesija su Švenčiausiuoju Sakramentu per aikštę į Baziliką. Liturgijai vadovaus Kauno arkivyskupas metropolitas K.Kėvalas.

Po pamaldų 20 val. Šiluvos Bazilikoje bus rodomas Nacionalinio Kauno dramos teatro Gyčio Padegimo režisuotas spektaklis "Vėjas gluosniuose". Tai Šiluvos teatro bienalės renginys.

O atlaidai, pasak Kauno arkivyskupijos ganytojo, šiemet išties išskirtiniai, vainikuoti daugybės ypatingų progų: popiežiaus šventojo Jono Pauliaus II šimtmetis, kardinolo Vincento Sladkevičiaus šimtmetis, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30 metų jubiliejus, popiežiaus Pranciškaus enciklikos "Laudato si", kalbančios apie rūpinimąsi bendraisiais namais, penkmetis ir Šventojo Tėvo kvietimas visą mėnesį melstis už kūriniją.

"Tikrai yra už ką dėkoti ir už ką melstis", – sako arkivyskupas K.Kėvalas.

Tradiciškai, kiekviena atlaidų diena bus skirta kuriai nors visuomenės žmonių grupei, tarnaujančiai Dievui, žmonėms ir Tėvynei – kariuomenei, visuomenės ir valstybės apsaugos darbuotojams, medikams ir ligonių slaugytojams, jaunimui ir šeimoms, kunigams ir vienuoliams, visame pasaulyje išsibarsčiusiems lietuviams ir pan., tačiau tai nereiškia, kad tomis dienomis gali melstis tik įvardytieji – Kauno arkivyskupijos dvasininkai kviečia visus tikinčiuosius atvykti ir melstis tada, kai jiems patogu. Dėl besimeldžiančiųjų saugumo ir siekiant išlaikyti atstumus, visos pagrindinės šv.Mišios bus aukojamos lauke – aikštėje prie Bazilikos arba prie Apsireiškimo koplyčios.

Tikrai yra už ką dėkoti ir už ką melstis.

Taip pat atlaiduose išskirtos dienos, kai bus dėkojama už 30 Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės metų, meldžiamasi už kūriniją, už katalikiškas mokyklas ir jų bendruomenes. Rugsėjo 7-ąją dėmesys ir maldos kryps į popiežių šventąjį Joną Paulių II.

Šiemet išskirtinis dalykas Šiluvos atlaiduose – Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimas. "Kadangi Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo tradicija gavo Nematerialaus kultūros paveldo vertybių statusą, šiemet pirmą kartą jie bus giedami Šiluvos atlaiduose – atvyks giesmininkai iš Klaipėdos ir Telšių", – džiaugiasi arkivyskupas K.Kėvalas.

Norintieji išgirsti ir giedoti kartu kviečiami atvykti į Šiluvą rugsėjo 8-ąją ir 13 dienomis. Šios dienos pasirinktos neatsitiktinai – rugsėjo 8-ji yra Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo iškilmė, o 13 d. yra sekmadienis, ir kiekvieną mėnesį ši diena skirta Dievo Motinos Marijos garbei.

Šilinių atlaiduose į juos atvykstantys piligrimai kviečiami užsukti į palapinę "Turiu Tau laiko", kur bus galima pasikalbėti su dvasininkais. Kauno arkivyskupijos kurijos sielovados bendradarbių iniciatyva atlaidų metu taip pat veiks religinės tematikos daiktų mainytuvių palapinė "Prikelk naujam gyvenimui", raginanti mažiau pirkti ir vartoti, o daugiau dalytis, mokytis duoti, o pasiėmus – padėkoti malda. Pasak organizatorių, ši iniciatyva kilo iš popiežiaus Pranciškus enciklikos "Laudato si" paraginimų, kad turime rūpintis bendraisiais namais mažiau vartodami.

Didieji Švč.Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Šilinės) baigsis rugsėjo 15 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

gerai

gerai portretas
tik pasimelskit uz VSladkeviciuAA kad jo sielos pagalba butu isganyta musu zeme nuo visu setono parazitu kurie tuno ir paci/ose sventose vietose sudergtu ju paciu Di/eve padek mums visi/ems apsivalyr nuo setono keru?...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių