Praėjusiais metais partijos surinko gerokai mažiau nario mokesčio nei užpernai

Praėjusiais metais Lietuvos partijos surinko gerokai mažiau nario mokesčio nei 2020-aisiais, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys.

Jos skaičiavimu, visų Lietuvoje veikiančių partijų nariai 2021-aisiais sumokėjo 455,8 tūkst. eurų savo partijoms kaip nario mokestį, 2020-aisiais ši suma siekė 703 tūkst. eurų.

VRK duomenimis, partijos nario mokesčio surinkimas praktiškai grįžo į 2018 metų lygį.

Kruopščiausiai nario mokestį moka socialdemokratai. Jie partijos iždą praėjusiais metais papildė 226 tūkst. eurų. Konservatoriai įnešė 63 tūkst. eurų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai – 33,5 tūkst., Liberalų sąjūdžio nariai – 30 tūkst., Laisvės partijos – 15 tūkst., Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – per 7 tūkst. eurų.

Tuo metu neparlamentinė Lietuvos žaliųjų partija surinko per 36 tūkst. eurų nario mokesčio.

Socialdemokratų partijos atsakingasis sekretorius Justas Pankauskas BNS teigė, kad gerą mokesčio surinkimą lemia ir partijos narių sąmoningumas, ir įtvirtinta tvarka, kad jo nemokantys socialdemokratai negali tikėtis daryti partinę karjerą.

„Mūsų partija turi gilias šaknis, ateina žmonės, kurie yra tikrai atsakingi, tvarkingi. Mūsų statute aiškiai apibrėžta, kad nario mokestį privaloma mokėti. Nario mokestis yra gana simbolinis – 0,5 proc. nuo pajamų, atskaičius mokesčius. Jeigu tas nario mokestis nebūtų mokamas, asmuo negalėtų būtų renkamas į partijos organus, kandidatuoti rinkimuose“, – sakė J. Pankauskas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis BNS teigė, kad panašią sumą konservatoriai surenka kasmet.

Anot jo, partijos nariai sumokėjo vidutiniškai apie 5 eurus nario mokesčio per metus.

„Nemaža dalis partijos narių yra vyresnio amžiaus, jie įprastai moka 3 eurų metinį narystės mokestį, kiti nariai moka 10 eurų per metus. Nuo partijos nario mokesčio mokėjimo yra atleidžiami vadinamieji emeritai – žmonės, kurie nuo aktyvios partijos veiklos yra atsitraukę dėl savo amžiaus ar sveikatos priežasčių, tokių savo bendruomenėje taip pat turime nemažai“, – tvirtino M. Prievelis.

Jis teigė, kad konservatoriai skatinami pervesti partijai 0,6 proc. savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

„Tai neblogai sekasi, ne pirmus metus TS-LKD stipriai lenkia kitas partijas, o surenkamų lėšų suma auga“, – sakė vykdomasis sekretorius.

Pernai Lietuvos politinės partijos iš viso turėjo 7,7 mln. eurų pajamų, didžiąją įplaukų dalį – 5,6 mln. eurų – tradiciškai sudarė valstybės dotacija, dar beveik 1,2 mln. eurų partijoms gyventojai skyrė iš savo pajamų mokesčio.

Turtingiausia partija buvo valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, gavę 2 mln. eurų pajamų. Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija turėjo 1,2 mln. eurų pajamų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 1,2 mln., Liberalų sąjūdis – beveik 670 tūkst., LLRA-KŠS – 579 tūkst., Darbo partija – 554 tūkst., Laisvės partija – 456 tūkst. eurų.

Teisingumo ministerijos duomenimis, 25 partijoms Lietuvoje priklauso 102 tūkst. žmonių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Vietoje to kad tradicinės Lietuvos partijos ,,valytūsi" iš vidaus, atsiribotų nuo susitepusių reputaciją aferistų ir ribotų kvailių, jos leido į pirmus reitingų numerius prasibrauti visiškai nei proto, nei garbės neturintiems veikėjams. Argi čia lyderiai - G.Landzbergis, S.Gentvilas, Paluckas...:D) Ką jie išdarinėja? Žinoma, visų pirma viską lemia pinigai, kuriais (kaip paaiškėjo) net vietos partijose perkamos, o ką jau kalbėti apie rinkimus..Tiesa, nuolat renkami konservatoriai ir kitos dvi-trys ,, amžinųjų" partijos visada gaudavo didžiules šimtatūkstantines dotacijas iš valstybės, bet dabar dėl savo šlykštaus elgesio su idealogijomis, baigia visai nukraujuoti eiliniais nariais.Koks padorus žmogus gali kęsti veidmainystę, nešvariuus metodus ir negarbingus, gėdą darančius veiksmus tinkančius tik kriminalinei grupuotei? Kurie vietoje to kad partijose būtų pasmerkti, yra laikomi nuopelnu

Pinigu

Pinigu portretas
Mokėtoju šerykla.ypač raudonkoncerviu.

fas

fas portretas
tokiu kaip partiju civilizuotam pasaulyje isvis neturetu buti, nes ten vieni nusikalteliai arba nusikalteliu statytiniai
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių