Pandeminę situaciją š*dina išvadinęs meras sulaukė kritikos: tegul atsako už savo žodžius

 • Teksto dydis:

Utenos vicemeras Vitalijus Šeršniovas pirmadienį susitiko su tėvais, kurie protestavo prieš galimybių pasą vaikams nuo 12 metų. Politikas susirinkusiems pasakojo apie girdėtas būsimas privilegijas dėl mokslo turtingųjų vaikams, abejojo Statistikos departamento pateikiamais skaičiais, reiškė simpatijas Sveikatos teisės institutui. Į tokius politiko pasisakymus sureagavo duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Feisbuko puslapyje „Pilietiški uteniškiai“ paviešintame vaizdo įraše girdėti, kad Darbo partijos atstovas teigia nesiskiepijęs, bet persirgęs COVID-19.

Ilgiau nei 30 minučių trunkančiame įraše girdisi, kad politikas reiškia simpatijas kontroversiškai vertinamam Sveikatos teisės institutui, vadino jį „stuburu kovos, kurią čia visi kovoja“.

Jis taip pat teigė, kad Statistikos departamentas, pateikdamas statistinius duomenis dėl koronaviruso situacijos, daro daug klaidų. „Kokių reikia skaičių, tokius Statistikos departamentas ir padarys. Jokių problemų nėra absoliučiai“, – sakė politikas.

Prašo atsakyti už savo žodžius

Nė vienam vadovėlyje nebuvo kalbama, kaip falsifikuoti duomenis.

V. Zemlio-Balevičiaus teigimu, politiko kritika Statistikos departamentui yra nepagrįsta, o už duomenų klastojimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

„Aš pats mokiausi statistikos mokslo ir jį dėsčiau. Nė vienam vadovėlyje nebuvo kalbama, kaip falsifikuoti duomenis. Atvirkščiai – visas statistikos mokslas yra skirtas tam, kad suprasti, ką iš tikrųjų duomenys sako ir kaip patikrinti, ar jais nėra manipuliuojama“, – feisbuke rašė duomenų mokslininkas.

„Taip, gyvenime visiems dažnai tenka susidurti su duomenų ir su jais siejamų išvadų manipuliacijomis, bet tai nereiškia, kad visi tai daro. Kaip tik už duomenų klastojimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Tai būtų gražu, kad ponas Šeršniovas arba pateiktų įrodymus, kad Lietuvos statistika klastoja duomenis arba paneigtų savo pasisakymus kaip neatitinkančius tikrovės“, – situaciją komentavo V. Zemlys-Balevičius.

„Vakseriai“ ir „antivakseriai“

Kaip portale rašyta savaitės pradžioje, įraše V. Šeršniovas teigė, kad nuolat yra tarp dviejų grupių. „Pastoviai susiduri su medicinos darbuotojais, kurie sako: Ką? Jūs dar nepasiskiepijęs? Nepasiskiepijęs. Tada sako – o ką mums daryti, mus valdžia spaudžia, darbdaviai ir taip toliau. Tai sakau – mane taip pat spaudžia. Aš gal ir vicemeras, pareigos labai didelės – tas pats viskas, nesvarbu, kuriam lygmeny, visi susiduria su tuo pačiu šūdu, vadinkim, yra toks dalykas ir viskas. Kaip su juo kariauti – duokit pasiūlymų, patarimų“, – kalbėjo jis.

Vicemeras tęsė „niekuomet nevaręs“ nei ant „vakserių“, nei ant „antivakserių“, nes turi pareigas ir privalo vykdyti, kas parašyta pareigose. 

„Valstybės politika tokia, matot gi patys, ko jūs čia stovit – dvylikamečius skiepyt pradės, išvis, nežinau, man tai asmeniškai... Neserga žmonės tokiam amžiuj ir panašiai. Paskiepytas du, tris kartus taip pat neša tą ligą, serga. Turiu pažįstamą – du skiepai, trečia savaitė iš lovos negali išlipt. Atėjo žmogus kaime gyvenantis paskiepytas, apkrėtė kitą paskiepytą, trečia savaitė iš lovos negali išlipt, man labai trūksta logikos šitoj vietoj. Man trūksta logikos, aš gal kažko nežinau“, – pasakojo jis.

Būtų gražu, kad ponas Šeršniovas arba pateiktų įrodymus, kad Lietuvos statistika klastoja duomenis arba paneigtų savo pasisakymus kaip neatitinkančius tikrovės.

„Pasiskaitau apie tokius globalesnius dalykus, aišku, tai gali būti vos ne sąmokslo teorijos dalis, bet, kad „grietinėlės“ sūneliai ir dukrytės turėtų su laiku gauti mokymą tiesioginį, o visi kiti – tik nuotolinį. Jis bus ne toks kokybiškas ir paviršutiniškas, ir panašiai. Čia kaip žiūrėsi“, – sakė mero pavaduotojas.

Tikina tik išdėstęs nuomonę

V. Šeršniovas savaitės pradžioje portalui kauno.diena.lt teigė išsakęs savo nuomonę, o ne oficialią savivaldybės poziciją.  „Išdėsčiau savo nuomonę“, – teigė politikas.

Paklaustas, ar po šio įrašo jis sulaukė neigiamų reakcijų iš kolegų, mero, jis tikino: „Man patinka tai, kad mes su meru tarpusavyje atvirai pašnekame, mūsų nuomonės kiekvieną dieną, sakykim, kažkurioje vietoje skiriasi, kažkur sutampa. Visą laiką ieškome konsensuso ir vienas kitą bandome suprasti. Meras šioje vietoje turi gal šiek tiek kitokią nuomonę negu aš. Manau, kad reikia į informaciją žiūrėti iš visų pusių, o ne tik iš sau patogios. Buvo pokalbis, aš savo pozicijos nekeičiau. Matau dalykų, kurie man nelabai logiški, kai kur ir švelniau galėčiau pasakyti. Bet yra tokia situacija, kokia yra. Vakar ir tėveliams sakiau, kad būtų čia maras ar tuberkuliozė, tai nei vieno čia nebūtų – nei manęs, nei jų, – visi būtume seniai pasiskiepiję.“

Jis teigė, kad tam tikri procesai, vykstantys mūsų šalyje, jam kelia klausimų, į kuriuos niekas neduoda atsakymų. Anot jo, jeigu būtų atsakymai, tai ir susirinkti žmonėms nereikėtų. „Žmonės žinotų ir nekeltų bangų“, – sakė politikas.

V. Putino pavyzdys

Pasiteiravus nuomonės apie privalomą vakcinaciją nuo COVID-19, mero pavaduotojas pateikė pavyzdį: „Žiūrėkit, net Putinas eina prieš privalomus skiepus. Kaip jūs galvojate – žmogaus teisių kontekste privalomas skiepijimas normalu? Man atrodo, kad tai nenormalu. Dar negimė toks žmogus šioje planetoje, kuris man nurodys, kaip aš turiu elgtis su savo sveikata.“

„Žmonės turi įvairių interesų. Aš visada dirbu už visas puses. Jeigu žmogus rūpinasi sveikata ir jis mano, kad geriausias rūpinimasis yra pasiskiepyti, tai aš tokią informaciją pats asmeniškai skleidžiu. Kadangi pandemijos situacija yra visiškai nauja, tai mes kiekvieną dieną adaptuojamės prie kažko naujo, – sakė pašnekovas. –   Mano rate dauguma žmonių yra pasiskiepiję. Nesakau, kad tai yra blogai, tai gal ir gerai yra, bet yra ir kita pozicija. Yra tam tikros žmonių grupės, vaikų grupės, kurios statistiškai nekelia jokios apčiuopiamos rizikos, kad dabar reikėtų leisti pinigus vaikams, o jie užaugę turės mokėti skolas. Mes juk į skolą varom.“

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nera ko cia atsiprasinet,kiekvienas gyvena ir masto savo galva,ir turi issakyt savo nuomone.o tie musu ministeriai,padejejai tai tik vykdytojai...svabu,rocvildu..tiekeju pinigu skiepu eksperimentiniu.bus baisu .

genadijus

genadijus portretas
matyt zemlys praleidinejo matematikos pamokas nesuskaiciuoja 1,6+1,8+0,120mln?tai kam skirti bauda uz melagienas ,ar tik ne statistikos departamentui?

iš pa Utenas

iš pa Utenas portretas
Blusinis vatnykas vitalka
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių