Piligrimus šokiravo skrydžio iš Izraelio kaina: buvo pasinaudota padėtimi!

  • Teksto dydis:

Iš karo kamuojamo Izraelio į Lietuvą tarpininkaujant valstybei grįžo 152 lietuviai. Savaitės pradžioje pagalbos kreipėsi dar bent 50 lietuvių, tačiau dauguma rado komercinius skrydžius. Šiuo metu liko tik du, kurie prašo padėti grįžti namo, praneša LNK.

Plačiau papasakojo Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas.

– Kokiomis sąlygomis grįžo lietuviai?

– Apie 150 žmonių grupė parskrido su „Avia Solutions“ skrydžiu. Iš jų apie šimtas buvo Lietuvos piliečių. Taip pat buvo atlikti trys „Spartan“ skrydžiai iš Tel Avivo į Turkiją ir tada vienas skrydis iš Turkijos į Lietuvą.

– Ar yra lietuvių, kurie kreipėsi dėl kompensacijų? Jos juk buvo žadėtos.

– Yra keletas kreipimųsi. Anksčiau buvo pabrėžta, kad tokio kaip kompensavimo mechanizmo nėra. Yra parama, kuri buvo žadėta socialinės rizikos grupei, kuriai tokios paramos reikėjo.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Kiek šiuo metu dar yra norinčių grįžti iš Izraelio?

– Paskutiniais duomenimis yra tik du žmonės, kurie išreiškė norą ir užsiregistravo. Savaitės pradžioje buvo apie 50 asmenų, bet jie rado būdų, kaip parsigauti per kitus miestus komerciniais skrydžiais, kurie tebevyksta.

– Kokiais įspūdžiais dalijasi tautiečiai? Kokios jų nuotaikos?

– Bendras susitikimas tikrai labai geras. Mes džiaugiamės, kad jis toks įvyko. Mes visada stengiamės taikyti tokią praktiką, kai klausiame žmonių, ką galėjome padaryti geriau, ką galėjome padaryti greičiau. Išgirdome labai daug teigiamų atsiliepimų ir padėkų.

Toliau papasakojo Jiezno parapijos klebonas Rolandas Bičkauskas.

– Ta nežinomybė šiek tiek kamavo. Kadangi grupė – didelė, tai emocijos persiduodavo vienas nuo kito. Bet mes esame maldininkai, mes iš karto bandydavome melstis, giedoti. Raminome vienas kitą ir sakėme, kad Dievas išves. Bet mes, kaip paprasti piliečiai, norėjome daugiau informacijos, kad pajaustume, kad mumis bus pasirūpinta. Mums to pristigo. Mes susisiekėme su ambasada, kuri tik pasakė laukti. Iš ambasados sakė, kad kai kažkas bus aiškiau, mums praneš. Bet mes neturėjome jokio aiškumo.

– Kaip vertinate skrydžio kainą?

– Nesu specialistas pasakyti, kokia šio skrydžio savikaina. Bet manau, kad tikrai ne tokia. Galima pasakyti, kad pasinaudojo tokia padėtimi. Nežinau, nenoriu vertinti, bet kaina yra didelė. Kai mus pasiekė tokia žinutė, kad toks skrydis organizuojamas, natūralu, kad pradžioje reikėjo įmokėti. Mūsų grupėje buvo 41 narys, tai reikėjo įmokėti 41 tūkst. Tai tokia neadekvati kaina. Kokią sumą reikia turėti su savimi, kad galėtum pasirūpinti grįžimu? Mums buvo šokas. Už mus, piligrimus, sumokėjo šiai bendrovei, mums nereikėjo nei mokėti, nei laukti kompensacijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Soslan

Soslan portretas
V.Matijošaitis nejuokavo-pagrtindinį oro uostą iš Vilniaus reikės kelt į Kauną Taip Taip

Kaip

Kaip portretas
matosi iš nuotraukų tie piligrimai su kepkomis visai neatrodo ubagais, kad negalėtų susimoketi už aptarnavimą aukščiausia klase, tik kodel nera nė vieno pabėgėlio iš sprogdinamos Palestinos ar ten jau ne žmonės ? Jū nereikia gelbėti ?

senuks

senuks portretas
Neturi pinigų-nevažiuok. Tegul šie "piligrimai" nedejuoja. Juokas ima.
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių