Pereiti į pagrindinį turinį

Pavasarį Aplinkos ministerija žada imtis saugomų teritorijų pertvarkos

2017-12-26 06:09

Kitų metų pavasarį Aplinkos ministerija žada imtis saugomų teritorijų pertvarkos – planuojama vietoj 36 parkų direkcijų palikti aštuonias.

Pavasarį Aplinkos ministerija žada imtis saugomų teritorijų pertvarkos
Pavasarį Aplinkos ministerija žada imtis saugomų teritorijų pertvarkos / K. Vanago / BFL nuotr.

„Mes turime keturis pavaldžius nacionalinius parkus iš penkų (Trakų istorinis nacionalinis parkas pavaldus Kultūros ministerijai). Direkcijos nacionalinių parkų lieka kaip yra, o regioninių parkų, kurių yra 32 direkcijos, kurios yra mažos, bandome jungti į keturis regionus: Rytų Aukštaitija, Žemaitija, Mažoji Lietuva, Dzūkija su Suvalkija. Iš viso būtų aštuonios direkcijos vietoj šiuo metu esančių 36 įstaigų“, – BNS sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

„Tokią viziją matome, ją pristatėme direktoriams ir dabar vyksta konsultacijos jau politiniu lygiu, nes pavasario sesijoje norime eiti su Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimu“, – pridūrė jis.

Pasak K. Navicko, Aplinkos ministerija norėtų, kad jai pavaldus būtų ir Trakų nacionalinis istorinis parkas.

Po pertvarkos direkcijose etatų turėtų sumažėti nuo dabartinių 422 iki 320–376 – neliktų dalies vadovų, finansininkų, ūkvedžių ir kitų bendrąsias funkcijas vykdančių specialistų. Tai leistų padidinti vidutinį darbo užmokestį nuo 690 iki 890 eurų.

Pasak aplinkos ministro, pertvarkymas leistų pagerinti parkų direkcijų valdymą, teritorijų priežiūrą.

Jo teigimu, taip pat norima išgryninti saugomų teritorijų direkcijų veiklos prioritetus. Pagrindiniais prioritetais nurodyta gyvosios gamtos, kraštovaizdžio apsauga, ekologinis švietimas.

„Saugomose teritorijose turime specialistus ekologus, kai kurie labai geri specialistai, net tarptautiniu lygiu. Išplėsdami jiems regionus, galime keistis tomis žiniomis, galime panaudoti jų kompetencijas, nes jų darbas išsiplės į didesnę teritoriją. Mes tikimės geresnės kokybės kalbant apie gyvosios gamtos apsaugą“, – dėstė K. Navickas.

Be to, bus siūloma regioniniams parkams, kurie įsikūrę miestuose ir miesteliuose, panaikinti prievolę derinti statybų leidimus.

„Norime atsisakyti statybų derinimo procedūrų urbanizuotose teritorijose – miestuose, miesteliuose. Mūsų supratimu, čia užtenka savivaldybių įdirbio. Mes siekiame architektus išsaugoti neurbanizuotose teritorijose, kur ežerai, rekreacija, kur ypač yra įtampų, o pajėgumų trūksta“, – aiškino K. Navickas.

Jo teigimu, pavyzdžiui, Anykščiai, Šiluva, Tytuvėvai ar Plateliai – tankiai apstatytos teritorijos, juose statybomis rūpinasi savivaldybės, Statybų inspekcija, todėl ten regioninių parkų architektų priežiūra nėra itin būtina.

„Visos rezonansinės statybos yra neurbanizuotose teritorijose“, – sakė ministras ir pabrėžė, kad būtent ten ir norima stiprinti pajėgas.

Aplinkos ministerija teigia, kad pertvarka taip pat leis padidinti nekabinetinio pobūdžio personalo dalį – vadinamųjų reindžerių.

Pertvarkyti saugomas teritorijas bandė ir buvusi Vyriausybė, bet kilus pasipriešinimui šie planai buvo sustabdyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų