Patvirtinti reikalavimai stovykloms: vienoje grupėje galės būti iki 15 vaikų

 • Teksto dydis:

Patvirtinti reikalavimai vaikų vasaros stovykloms: vienoje grupėje galės būti iki 15 vaikų, vienam vaikui užtikrinamas ne mažesnis kaip penkių kvadratinių metrų plotas.

Kaip pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), numatytas grupių izoliacijos principas, stovyklos veiklos turi būti vykdomos taip, kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų kontakto.

Grupės vadovas stovyklos pamainos metu dirbs tik su viena grupe. Šis reikalavimas netaikomas grupių vadovams, kurie bus persirgę koronavirusu arba pilnai pasiskiepiję.

Bus reikalinga užtikrinti, kad vaikai neturėtų tiesioginio kontakto su darbuotojais, tiesiogiai nedalyvaujančiais stovyklos veiklose, kitais pašaliniais asmenimis.

Taip pat galioja bendra nuostata dėl kaukių dėvėjimo viešose erdvėse: vyresni nei šešerių metų vaikai, taip pat kiti asmenys turės dėvėti veido kaukes.

Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, taip pat vaikams, kai jie sportuoja. Kaukių nereikia atvirose erdvėse, kai šalia dviejų metrų atstumu nėra kitų žmonių.

Stovyklaujančių vaikų sveikatos būklė turės būti stebima. Jeigu vaikas pradėjo karščiuoti, kosėti, pasireiškė kiti infekcijos požymiai, jis nedelsiant turės būti atskirtas nuo kitų vaikų tam pritaikytoje patalpoje, informuoti jo tėvai.

Stovyklose taip pat turės būti stebima darbuotojų sveikata, sudarytos sąlygos matuotis kūno temperatūrą tik atvykus į darbą. Darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, turės nedelsdami palikti stovyklą ir kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, draudžiama dirbti kontaktiniu būdu.

Stovyklos uždarose erdvėse turės būti sudarytos tinkamos sąlygos rankų higienai, taip sudaryta galimybė stovyklos veiklose dalyvaujančių asmenų ir darbuotojų rankų dezinfekcijai.

Patalpos, kuriose vykdomos stovyklos veiklos, turės būti išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip du kartus per dieną, tokiu pačiu dažnumu turės būti valomi liečiami paviršiai.

Maitinimą rekomenduojama organizuoti atvirose erdvėse ar veiklos vykdymo patalpose. Jei tokios galimybės nėra ir vaikai bus maitinami tik bendrose valgymo salėse, prie vieno stalo valgyti turi būti sodinami tik tos pačios grupės vaikai, o tarp vaikų, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti užtikrintas dviejų metrų atstumas.

Maitinimas švediško stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, negali būti organizuojamas. Po kiekvieno maitinimo bendra maitinimo organizavimo patalpa išvėdinama ir išvaloma.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių