Palanga rudenį neužmiega – laukia gausybė renginių

Rudenėjanti Palanga nesiruošia žiemos miegui, ji ir toliau laukia poilsiautojų viliodama ne tik amžinai didinga jūra, pušynais ir ramybe. Kurortas – gyvas, kupinas linksmybių bei pramogų ir krintant lapams, ir laukiant didžiųjų metų švenčių. Beje, rudenėjant apgyvendinimo sektorius poilsiautojus vilioja dar patrauklesnėmis kainomis.

Dovanoja lietuvišką operą

Palanga jau senokai yra tapusi ne tik vasaros, bet ir savaitgalių sostine. Artėjant rudeniui ji kviečia patirti naujų malonumų ir pažinti kitokį šio pajūrio miesto grožį bei mėgautis teikiamomis pramogomis.

Rugsėjis Palangoje ir Šventojoje bus gausus Lietuvos 100-mečiui skirtų renginių.

Jau pirmąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 8-ąją ta proga palangiškiai bei kurorto svečiai sulauks išskirtinės dovanos – Palangos koncertų salėje jie galės nemokamai pamatyti naują lietuvišką roko operą "Eglė".

Tai yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Palangos savivaldybės dovana. Opera Lietuvos gyventojas rodyta tik kartą Vilniuje, tad norinčių ją pamatyti pajūryje labai daug.

Akivaizdu, kad, net jei opera būtų rodoma dar ir dar kartą, porą tūkstančių žiūrovų talpinanti Palangos koncertų salė būtų pilnutėlė.

Gatvėse – švenčių sūkurys

Rugsėjo viduryje Palangą sudrebins liaudiškų šokių festivalis "Palangos miestely". Šventėje ketina dalyvauti per 300 šokėjų iš Lietuvos, laukiama svečių ir iš kelių užsienio valstybių.

Šis festivalis jau tampa tradiciniu ir apima ne tik visą Palangą, bet pasieks ir Šventąją, kuri užgesus vasarai, taip pat stengiasi neužmigti.

Krintantys lapai ir rudeninė saulė leis pasidžiaugti renginiais lauke, todėl kurortas nušvis tautinių rūbų spalvomis.

Tą pačią dieną į bendrą šurmulį įsilies ir kūrybinės dirbtuvės "Meistrų kalvė".

Palangiškiai mėgsta etninę kultūrą, o šis renginys žada įtraukti ir poilsiautojus. Rengiamose pamokose, seminaruose galės dalyvauti ne tik meistrai.

Daugeliui žmonių patinka dalyvauti tautinių rūbų pristatymuose, dar labiau žmonės mėgsta ragauti maistą, tad svečiai bus kviečiami degustuoti kulinarinio paveldo patiekalų skambės folkloro ansamblių dainos ir instrumentinė muzika. Centrinė"Meistrų kalvės" vieta – senoji Palangos skaitykla, daug renginių vyks įvairiose kurorto erdvėse.

Folkloro propaguotojus bus galima pamatyti poilsiautojų pamėgtose vietose: Jūratės ir Kastyčio skvere arčiau jūros tilto, aikštelėje priešais bažnyčią, J.Basanavičiaus gatvės ir Meilės alėjos sankirtoje.

Tą pačią rugsėjo 15-ąją Šventojoje vyks ir Jūros diena, tai bus renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui.

Čia į spalvingą pynę susipins jūros, tautinių motyvų ir rudens motyvai, mat kartu bus švenčiama ir Baltų vienybės diena, kuri sutampa su rudens lygiadieniu.

Vilios koncertų salė

Pasibaigus vasaros atostogų sezonui Palanga tapo dar patrauklesnė kultūrinius renginius mėįgstantiems poilsiautojams, kai čia pradėjo veikti naujoji Koncertų salė.

"Orientuojamės ne tik į poilsiavimo sezoną, bet ir į šaltąjį metų laiką. Kai Palangos koncertų salėje vyksta renginiai, į kurortą atvažiuoja labai daug žmonių iš visų Lietuvos kampų. Savaitgalius kurorte praleisti pasiryžusius poilsiautojus koncertų salė vilioja spektakliais, Klaipėdos muzikinio teatro pastatymais bei įvairiausiais koncertais. Taip griaunamas mitas, kad Palanga yra tik vasaros sostinė, vis plačiau sklinda garsas, kad kurortas gyvas visus metus", – kalbėjo Palangos koncertų salės direktorius Remigijus Ambrulaitis.

Ir atšalus orams moderni koncertų salė vilios klasikinės muzikos ar teatro mėgėjus, kvies pašėlti skambant praėjusio amžiaus pabaigos ar šio laikmečio muzikai.

Kurhauzas – jauniems ir seniems

Kai rudens žvarba privers žmones dažniau ieškoti pastogės, duris lankytojams tikrai patiks apsilankyti Palangos Kurhauzo salėje. Ji kvies įvairiausių muzikos žanrų mėgėjus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Neuzmikit amzinu miegu varykit toliau.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių