Pakruojo gyventojams uždrausta eiti į miškus Pereiti į pagrindinį turinį

Pakruojo gyventojams uždrausta eiti į miškus

2009-04-29 21:10
Pakruojo gyventojams uždrausta eiti į miškus
Pakruojo gyventojams uždrausta eiti į miškus / Kęstučio Cemnolonskio nuotr.

Trečiadienį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl gaisro Triškonių miške. Įtariama, kad miškas padegtas tyčia.

Kol kas policija padegimų įtariamų asmenų nėra sulaikiusi. Kokia žala padaryta miškui taip pat tikslinama.

Pranešimas apie gaisrą Triškonių miške gautas antradienį apie vidurnaktį. Atvykę ugniagesiai pamatė, kad viduryje miško 1500 arų plote dega durpinga pieva ir miško paklotė atskirais židiniais. Gaisras gesintas iki  nakties, trečiadienį darbai buvo tęsiami.

Esant gana sausringiems orams ir tikimybei, kad bus toliau padegami miškai, Pakruojo rajone paskelbtas ketvirtos klasės miškų gaisringumas. Atsižvelgdamas į esamą situaciją, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorius trečiadienį pasirašė įsakymą, kuriuo draudžiama fiziniams asmenims lankytis Triškonių miške ir Dūčių Tyrelės durpyne.

Kituose rajono miškuose laikinai apribotas fizinių asmenų lankymasis. Draudimai galioja iki rajone bus atšauktas ketvirtos klasės miškų gaisringumas.

Gyventoju prašoma laikytis savivaldybės administracijos direktoriaus apribojimų, neiti į miškus, juo labiau užsiimti veikla, dėl kurios gali kilti gaisrai. Už lankymosi miškuose taisyklių pažeidimą Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 70 str. numato įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 25 iki 50 litų, o pareigūnams - nuo 50 iki 100 litų.

Asmenims, pažeidusiems transporto priemonių, palapinių, laikinų statinių statymo miške arba važiavimo transporto priemonėmis miškais ten, kur tai daryti draudžiama, taisykles, gresia bauda nuo 50 iki 100 litų, pareigūnams - nuo 100 iki 200 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų