Pereiti į pagrindinį turinį

Pagal rūkančiųjų mastą - esam ketvirti ES

2009-03-24 13:25
Pagal rūkančiųjų mastą - esam ketvirti ES
Pagal rūkančiųjų mastą - esam ketvirti ES / "Shutterstock" nuotr

Pagal rūkalių gausą Lietuva Europos Sąjungoje (ES) dalijasi ketvirta vieta su Rumunija, Vengrija, Slovakija ir Čekija.

Graikai - daugiausiai rūkanti Europos Sąjungos (ES) tauta, rodo „Eurobarometro“ surengta apklausa.

Tyrimo duomenimis, Graikijoje kasdien rūko 42 proc. gyventojų, praneša nacionalinis transliuotojas.

Antrąją vietą pagal nikotino vartojimo mastą užėmė Bulgarija- čia rūko 39 proc. šalies piliečių. Nuo jos šiek tiek atsilieka Latvija, kur dūmą traukia 37 proc. gyventojų. Lietuvoje, kaip ir Rumunijoje, Vengrijoje, Slovakijoje bei Bulgarijoje, rūkančiųjų dalis siekia 36 proc.

Tyrimas taip pat rodo, kad šis žalingas įprotis būdingesnis Europos vyrams. Dažniausiai rūko 25-54 metų amžiaus vyrai.

14 proc. nerūkančiųjų ir 23 proc. rūkalių namuose rūko kiti asmenys - rečiausiai nuo to kenčia suomiai ir švedai, labiausiai - lietuviai, kipriečiai, graikai ir bulgarai.

62 proc. graikų, 47 proc. bulgarų ir po 41 proc. lietuvių bei kipriečių nurodė nesusiduriantys su jokiomis arba tik silpnomis taisyklėmis dėl rūkymo darbo vietoje. Tuo metu Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje ir Prancūzijoje tokį atsakymą rinkosi tik mažiau nei dešimtadalis respondentų.

Tačiau Lietuviai, kaip ir rumunai, airiai ar britai, labiau už kitų šalių gyventojus buvo linkę galvoti, kad apie sveiką gyvenseną skleidžiama informacija yra efektyvi.

Beveik 80 proc. apklaustų europiečių, kurių šalyse galioja draudimas rūkyti viešose vietose, mano, kad tokia priemonė yra teisinga ir būtina. Be to, 84 proc. remia draudimą rūkyti darbe.

Apklausos duomenimis, su galimai kontrabandiniais rūkalais per pastaruosius šešis mėnesius susidūrė 36 proc. lietuvių, kai Belgijoje šis rodiklis siekia 4 proc.

Naujausiais Europos Komisijos duomenimis, ilgalaikis rūkymas kasmet sukelia sunkius susirgimus, nuo kurių ES šalyse miršta 500 tūkstančių žmonių. 25 proc. atvejų priklausomybė nuo nikotino tampa plaučių vėžio priežastimi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų