Nuo pirmadienio atnaujinamos viešos pamaldos bažnyčiose ribojant tikinčiųjų skaičių

Lietuvos vyskupų konferencija nusprendė nuo kito pirmadienio, sausio 11 dienos, atnaujinti viešas pamaldas su žmonėmis, ribojant tikinčiųjų skaičių.

Tai antradienį BNS patvirtino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

„Taip, yra priimtas tas nutarimas, kadangi vis tiek žmonės labai prašo, labai reikalauja. Manau, kad reikia to dvasinio peno žmonėms, jie labai ištroškę“, – sakė E. Bartulis.

Jo teigimu, į bažnyčią susirenka mažai žmonių, laikomasi didelių atstumų, visur pasirūpinama dezinfekcijos priemonėmis.

„Aš tai visai nematau grėsmės, kadangi labai trumpą laiką pabūna, o atstumai didžiausi. Jeigu kaime, tai išvis ateina trys-keturi žmonės. Dabar žmonės patys neina, labai įsigąsdinę, įsibauginę“, – sakė vyskupas.

Pasak jo, nuo kito pirmadienio bus laikomasi tų pačių saugumo reikalavimų, kurie buvo taikomi iki mišių sustabdymo – mišių dalyviai bus įleidžiami su veido kaukėmis, bažnyčiose bus laikomasi 10 kv. metrų ploto vienam žmogui, išlaikant dviejų metrų atstumą tarp asmenų ar asmenų grupių, kurias sudaro ne daugiau nei penki asmenys arba šeimos nariai.

Gruodžio viduryje Lietuvos vyskupų konferencija nusprendė sustabdyti viešas pamaldas, Naujųjų metų išvakarėse šis ribojimas pratęstas iki sausio 10 dienos.

„Dėkojame Lietuvos bažnyčios vadovams, kad šventiniu, tikintiesiems svarbiu laikotarpiu, mišios buvo laikomos nuotoliniu būdu. Tikimės, kad atnaujinus viešas pamaldas žmonės bus atidūs savo ir kitų sveikatai, bei laikysis visų saugos reikalavimų“, – BNS sakė premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė.

Lapkričio pradžioje Lietuvoje įvestas karantino režimas gruodžio viduryje buvo sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31 dienos. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susirinkimai.

Apie tai, kad Lietuvos vyskupai kunigams išsiuntė laišką, kuriuo informavo apie sprendimą atnaujinti viešas pamaldas, antradienį pirmasis pranešė portalas bernardinai.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

suskis

suskis portretas
Varykit į trasą davatkėlės Kunigėliams pinigėlių stygius. Covidas ten jūsų pasiilgęs laukia. Aukų tai reikia

Vytautas

Vytautas portretas
Dievas yra visur. Todėl melstis galima visur. Tik viena bėda- pinigai surenkami bažnyčiose. UAB Bažnyčia atsidaro, kad gautų pajamų.

Prašytojas

Prašytojas portretas
Gal galima aaaaatidaaaaryti kaaaavines nuo pirmaaaaaadienio, nes jaunimas laaaabaaai praaaašo
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių