Nebylųjį filmą apie fantomą prikėlė „gyva“ muzika Pereiti į pagrindinį turinį

Nebylųjį filmą apie fantomą prikėlė „gyva“ muzika

2005-08-17 09:00

Nebylųjį filmą apie fantomą prikėlė „gyva“ muzika

Palangos gyventojai ir miesto svečiai pirmieji galėjo pasigrožėti unikalia kino ir muzikos sinteze. Pirmadienį Palangos vasaros estradoje pasauliniu šedevru tapusį filmą įgarsino Lietuvos muzikos žvaigždės.

Dar neįvykus premjeriniui projekto renginiui, jo organizatoriai – ansamblis „Camerata Klaipėda“,„Klasikos projektai“, tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai“ ir įžymiausia prancūzų kino kompanija „Gaumont“ - sulaukė kvietimų iš kitų Lietuvos miestų.

Renginio organizatoriai tvirtino, kad tokio projekto Lietuvoje dar nebuvo nuo pokario metų, kai nebyliuosius filmus įgarsindavo taperiai (pianistai, grojantys per nebyliojo filmo seansus). Šiais laikais muzika yra neatsiejama kino meno dalis, o prestižiniuose apdovanojimuose atskiras prizas skiriamas ir garso takelio autoriams.

Lietuvos kino gurmanams buvo parodytas šedevru tapęs 1913 metais pastatytas režisieriaus Luiso Fiulado nebylusis filmas „Fantomas giljotinos šešėlyje“. Anot „Camerata Klaipėda“ prodiuserio Kristijono Kučinsko, šį filmą rekomendavo Jonas Mekas.

Muziką istorijai parašė Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Vidmantas Bartulis. Įgarsinti filmą buvo pakviestas dainininkas Andrius Mamontovas ir smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis su ansambliu „Camerata Klaipėda“. Visos šios muzikos žvaigždės filmą įgarsino pirmą kartą. Prie muzikų būrio prisijungė ir pats projekto kompozitorius.

Po premjerinio renginio A. Mamontovas džiaugėsi galėjęs išbandyti kažką kitą nei įprastą sceną. „Esu labai laimingas, kad kartkartėmis būna proga muziką atlikti kitaip nei esu pratęs. Tai leidžia neužsisukti“, - sakė jis. Dainininkas sakė kvietimą mielai priėmęs dar ir dėl to, kad jautėsi skolingas kompozitoriui V. Bartuliui. „Jis parašė dainos „Laužo šviesa“ aranžuotę paskutiniajam „Foje“ koncertui. Man ta muzika labai patiko. Tada pagalvojau, kad kada nors turiu kompozitoriui grąžinti skolą“, - tikino gitaros garsais Fantomą „prakalbinęs“ A. Mamontovas.

Smuikininkas V. Čepinskis sakė, kad tokiame projekte atlikėjams palikta daugiau laisvės. „Viską diktuoja personažai ir veiksmas. Bartulio muzika labai vykusiai atspindi veikėjų nuotaikas ir charakterius“, - dienraščiui sakė jis.

„Fantomas giljotinos šešėlyje“ ir jo įgarsinimas dar kartą bus rodomas Vilniuje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų