Muitinė žada griežčiau tikrinti į trečiąsias šalis vežamų prabangių automobilių dokumentus

Paaiškėjus, kad į trečiąsias šalis iš Europos Sąjungos (ES) per Lietuvą vežami prabangūs automobiliai galiausiai nukeliauja į Rusiją taip pažeidžiant Bendrijos sankcijas, Muitinė žada dar griežčiau tikrinti tokių automobilių dokumentus nustatant galutinį gavėją.

„Mes pradėsime daugiau kreipti dėmesį į pateikiamus dokumentus – ne tik deklaracijas, bet ir prie jos pridedamus dokumentus – pirkimo, gabenimo važtaraščius, kitus“, – žurnalistams antradienį sakė Muitinės departamento atstovas Justas Dukavičius.

„Taip pat kreipsime dėmesį įvedę naują papildomą reikalavimą į gamintojo deklaraciją. Tai nėra naujas dokumentas, mes jau jį naudojame ir verslas su juo yra puikiai susipažinęs, kai gamintojas žino, kas yra galutinis automobilio pirkėjas ir tą mums turi deklaruoti eksportuotojas“, – pridūrė Muitinės atstovas.  

Pasak J. Dukavičiaus, iš ES gabenant naudotą prabangų automobilį Muitinė reikalaus raštiško vežėjo įsipareigojimo neparduoti, neperduoti ir nenaudoti įsigyto automobilio, jei tai prieštarautų tarptautinėms sankcijoms. Jei vežėjų gabenti automobiliai pateks į Rusiją, jų veikla laikinai bus nutraukta.

„Eksportuotojai, kurių automobiliai buvo išvežti į trečiąsias šalis, o vėliau įregistruoti Rusijos Federacijoje, negalės tęsti transporto priemonių eksporto veiklos – išvežti jų į trečiąsias šalis, kol nebus baigti tyrimai, su kuriais jie yra susiję“, – kalbėjo J. Dukavičius.

Muitinė kartu su „Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrove „LTG Cargo“ atliko tyrimą dėl birželį–rugpjūtį ES šalių į trečiąsias šalis – Baltarusiją, Vidurio Aziją, Kaukazo regioną – eksportuotų 50 tūkst. eurų ir didesnės vertės automobilių. Tyrimo metu nustatyta, kad didžioji dalis jų vėliau atsidūrė Rusijoje taip pažeidžiant ES sankcijas.

„LTG Cargo“ antradienį pranešė, kad nuo gruodžio 1-osios per Lietuvą į trečiąsias šalis nebegabens reeksportuojamų prabangių automobilių, tuo metu lapkritį jie bus tikrinami sustiprinta tvarka.

Pasak Muitinės departamento vadovo Dariaus Žvirono, bendra per Lietuvą į trečiąsias šalis per tris mėnesius išvežtų, tačiau vėliau Rusijoje atsidūrusių prabangių automobilių vertė siekia 43 mln. eurų.

Jo teigimu, du trečdaliai iš ES į trečiąsias šalis eksportuotų automobilių į Rusiją pateko per Baltarusiją.

„Kalba eina apie transporto priemones, kurių statistinė vertė siekia 43 mln. eurų. Reikia pastebėti, kad didžioji dalis šių automobilių, kurie buvo išvežti iš Europos Sąjungos ir po to pasiekė Rusiją, visgi buvo eksportuoti į Baltarusijos Respubliką“, – žurnalistams antradienį sakė D. Žvironas.

„Du trečdaliai tokių automobilių, kurie buvo registruoti Rusijos Federacijoje, pradžioje buvo eksportuoti į Baltarusijos Respubliką“, – pridūrė jis.

„LTG Cargo“ antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir prašo ištirti galimą tarptautinių sankcijų pažeidimą į trečiąsias šalis eksportuojant prabangius automobilius. Įmonei kilo įtarimų dėl galimai kuriamų schemų, kuriomis siekiama apeiti ribojimus, taikomus į Rusiją gabenamiems tokiems automobiliams.

Vidinio tyrimo metu „LTG Cargo“ išanalizavus informaciją apie devynių klientų gabentus 447 „Mercedes“, „Porsche Cayenne“, „Cadillac“ kitus prabangius automobilius, paaiškėjo, kad 75 iš jų buvo užregistruoti Rusijoje, 55 – į ją pateko per kitas šalis, o apie likusių registracijos vietą duomenų nerasta. Nustatyta, kad galimoje sankcijų apėjimo schemoje dalyvavo 4 įmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Meskis

Meskis portretas
Kodel neviesinat 4 imones kurios vykde gabenima automobilius?Man atrodo mes demokratine valstybe?Ar dar ne?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių