Iš Minsko į Lietuvą pabėgusi mokytoja: vaikai ten bus suvaryti į koncentracijos stovyklas

 • Teksto dydis:

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijoje mokslai vyksta baltarusių kalba. Mokslus kremta apie 400 vaikų. Penktadalis iš jų – Vilniuje gyvenančių baltarusių vaikai. Panaši tautinių mažumų oazė, tik jau lietuviška, dar iki šių metų veikė Baltarusijoje Pelesoje ir Rimdžiūnuose. Toks buvo tarpvalstybinis susitarimas, praneša LNK.

Pelesoje mokykla pastatyta už Lietuvos lėšas, Rimdžiūnuose veikia kartu su baltarusių mokykla. Abiejose dar praėjusiais metais mokėsi apie 200 išeivių vaikų, tačiau šiemet jiems nebeliko, kur mokytis lietuvių kalbos. Aliaksandras Lukašenka išleido dekretą, kad nuo rugsėjo 1 d. ugdymas privalo vykti tik baltarusių ir rusų kalbomis.

„A.Lukašenka siekia, nežiūrint, kad baltarusių kalba Baltarusijoje valstybinė, visiškos baltarusių etninių mažumų – lietuvių, ukrainiečių, lenkų rusifikacijos“, – pabrėžė tarptautinio pilietinių iniciatyvų centro „Mūsų namai“ vadovė.

Baltarusijoje naikinami etninių mažumų židiniai, todėl Lietuvoje daugiau nuo A.Lukašenkos režimo besislepiančių baltarusių.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Jie dabar naikina Baltijos šalių kultūrą. Jos ten nėra. Jei žmonės, pvz., norės išmokti lietuvių, lenkų, ukrainiečių, jie neturės galimybių net rūsiuose to daryti“, – sakė piketo dalyvis Aleksandras.

Kad Baltarusijos susidorojama su viskuo, kas ne pagal A.Lukašenka, patvirtina ir neseniai iš Minsko į Lietuvą pabėgusi mokytoja, vardo nenorėjusi atskleisti ir veidą po kaukę dėl represijų slėpusi moteris sako, kad Baltarusijos mokyklose dabar vyksta smegenų plovimas: „Žmonės tikriausiai nesupranta, kad vaikai bus paprasčiausiai suvaryti į koncentracijos stovyklas. Tai vaikai, kurie negalvos, bus vergai įsakymams vykdyti. Tai, kas vyksta Baltarusijoje, labai baisu.“

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad buvo išbandytos visos priemonės, jog lietuviškas mokyklas Baltarusijoje pavyktų išlaikyti.

„Rimdžiūnuose yra likę du mokytojai, kuriems suteikta galimybė mokyti lietuvių kalbos kaip neformaliosios veiklos“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Iš Pelesos mokyklos liko tik pastatas. Baltarusių priešgaisrinės saugos pareigūnai nustatė, kad jame esą daug saugos pažeidimų, todėl mokytis vaikai čia negali.

Už Lietuvos pinigus pastatytą kompleksą, manoma, pavers pensionatu, poilsio vieta atomininkams. Tačiau tai tik gandai.

„Mokytojams buvo išmokėtos išeitinės kompensacijos. Dar liko dirbti administracija, nes mokykla statyta Lietuvos lėšomis ir likusi administracija sprendžia ūkinius klausimus. Deja, mokyklai neišduotas leidimas ir keliami utopiniai priešgaisriniai reikalavimai, kuriuos išpildyti tikrai sudėtinga“, – teigė R.Skaudžius.

Spėjama, kad be mokinių likęs Lietuvos statytas pastatas ilgai tuščias nebus.

„Už Lietuvos pinigus pastatytą kompleksą, manoma, pavers pensionatu, poilsio vieta atomininkams. Tačiau tai tik gandai, tiksliai nežinoma“, – spėlionėmis pasidalijo laikraščio „Lietuvių godos“ redaktorė Marija Šaknienė.

Yra parengta Seimo rezoliucija, smerkianti lietuviškų, lenkiškų, ukrainietiškų ir baltarusiškų mokyklų uždarymą Baltarusijoje. Lietuvoje gyvenantys baltarusiai siekia, kad tokia rezoliucija būtų priimta ir Europos Parlamente.NAUJAUSI KOMENTARAI

Edma

Edma portretas
,, Nu kas čia,, Skaityk straipsnį iki galo, o ne tik antraštes, moli

informacijos šaltinis

informacijos šaltinis portretas
viena shikna pirstelėjo. Žurnaliūga pauostė ir pasakė - gerai smirdž, reikia sraipsnį sukurpti.

Kvailiau nesugalvojate......

Kvailiau nesugalvojate...... portretas
Kokias nesąmones rašinėjate....visiškas durnynas....kad tik iš Batkos pasišaipyti...
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių