Ministrė: kur mažesnis sergamumas į mokyklas vaikai galėtų grįžti anksčiau

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad įmanomas variantas, jog savivaldybėse, kuriose sergamumo koronavirusu rodiklis mažesnis, mokiniai į mokyklas galėtų grįžti anksčiau.

Nors ministrė pripažįsta, kad tai galėtų sukelti mokymosi netolygumų tarp savivaldybių, tačiau, pasak jos, net ir tokiu atveju prioritetas yra tiesioginis mokymas ugdymo įstaigose.

„Apie „burbulus“ kalbame, tačiau dar nesvarstėme šios strategijos Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, taip pat čia dar reikia ir ekspertų nuomonės. Bet manau, kad tai įmanomas variantas“, – LRT radijui teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė pripažįsta, kad savivaldybėse, kuriose yra mažesnis sergamumas, į mokyklas leidus grįžti vaikams, anksčiau atsirastų mokymo netolygumų. Visgi J. Šiugždinienė akcentuoja, kad prioritetas yra, esant galimybei, kuo greičiau pradėti tiesioginį mokymą ugdymo įstaigose.

„Netolygumų turbūt gali atsirasti, bet mano, kaip ministrės, pagrindinis tikslas– kad kuo greičiau vaikai grįžtų į mokyklas. Ir čia turbūt yra mūsų pagrindinis prioritetas ir turime daryti viską, kad vaikai sugrįžtų į mokyklas. Tai „burbulas“ – vienas iš variantų“, – sakė J. Šiugždinienė.

Netolygumų turbūt gali atsirasti, bet mano, kaip ministrės, pagrindinis tikslas– kad kuo greičiau vaikai grįžtų į mokyklas.

„Žinoma, galima manyti, kad tuomet lyg ir atsiranda nelygios sąlygos: vienose savivaldybėse galima būtų grįžti, kitose nebūtų galima grįžti. Bet nežinau, ar taip galima žiūrėti, man atrodo, jeigu įmanoma, reikia grįžti į mokyklas“, – taip pat akcentavo ji.

J. Šiugždinienė, paklausta, ar į prioritetų eilę skiepijant nuo COVID-19 reikėtų įtraukti dėstytojus, teigia, kad, visų pirma, prioritetas yra paskiepyti pedagogus, nes, pasak jos, darbas nuotoliniu būdu studentams nėra labai didelė naujiena. Visgi ministrė atkreipia dėmesį, kad dėstytojams studijų sričių, kuriose būtinas tiesioginis mokymas, gali būti numatytos išimtys.

„Šiuo metu yra numatytos tokios prioritetinės grupės, manau, matysime, kiek turėsime vakcinos, ir tikrai paskiepysime dėstytojus. Bet ir anksčiau studentai dirbdavo nuotoliniu būdu, studentams tai nėra labai didelė naujiena“, – teigė J. Šiugždinienė.

„Aišku, kai kuriose srityse tai yra sudėtinga, ir mes jau ir vakar kalbėjome, kad gali būti numatomos tam tikros išimtys, kai vienas dėstytojas dirba su vienu studentu. Tai muzikantai, taip pat odontologai. Tai čia tikrai galimi tam tikri sprendimai“, – pabrėžė ministrė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Cirkininkai prigazdino liaudį, o dabar nebežino, kaip iš padėties išeiti. Leiskite tuos vaikus į mokyklas, o tėvus į darbus!

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Mokytis niekuomet nevėlu. O jeigu vėlu, tai galima įsijungti šviesą.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių