Ministras: ruošiamės visuotiniam vaikų sugrįžimui į darželius

 • Teksto dydis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad jo vadovaujama ministerija jau ruošiasi tiek visuotiniam vaikų sugrįžimui į darželius nuo gegužės 18 dienos, tiek ir vėlesniam mokinių grįžimui į bendrojo ugdymo mokyklas. Ministro teigimu, šiuo metu laukiama Vyriausybės sprendimų – karantino priemonių švelninimo.

„Planuojama, kad į darželius vaikai galės visuotinai grįžti jau nuo gegužės 18 d. Tik šiandien dar reikia sulaukti Vyriausybės sprendimo, susijusio su karantino priemonių švelninimu. To paties lauksime ir dėl grįžimo į mokyklas kituose etapuose. Tikslios datos dabar negalime pasakyti, tačiau visam tam ruošiamės“, – išplatintame spaudai pranešime  teigia ministras A. Monkevičius.

Kaip informuoja ministerija, šios savaitės duomenimis, apie 200 šalies darželių lankė 775 vaikai. Iš viso ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme yra apie 131 tūkst. vaikų.

„Pagal dabar galiojančias karantino sąlygas, į darželius vaikus galima vesti tik išimtiniais atvejais, kai tėveliai arba prižiūrintys artimieji turi dirbti ir neturi galimybės samdyti auklės ar kito suaugusiojo prižiūrėti vaikus“, – rašoma pranešime.

Planuojama, kad į darželius vaikai galės visuotinai grįžti jau nuo gegužės 18 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija akcentuoja, kad švelninant karantino sąlygas, darbas šalies darželiuose vyks atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas. Kartu A. Monkevičius pažymi, kad vaikai sugrįš į jau pasikeitusius ir toliau besikeičiančius darželius.

„Ugdymas darželiuose taps įvairesnis dėl kūrybiškų sprendimų, atsiradusių karantino metu. Iki šiol darželiai buvo vienos iš mažiausiai informacinėmis technologijomis aprūpintų įstaigų, bet karantinas duoda proveržį spartesniam jų atėjimui ir naudojimui“, – teigia ministras.

Pristatys rekomendacijas dėl brandos egzaminų laikymo

Pastarąją savaitę susilaukęs kritikos iš Prezidentūros, kad vėluojama pateikti instrukcijas, kaip turės būti užtikrintas saugumas per vasarą vyksiančius brandos egzaminus, A. Monkevičius informavo, jog baigiamos rengti rekomendacijos dėl saugaus brandos egzaminų laikymo. Rekomendacijas, pažymi A. Monkevičius, planuojama pristatyti penktadienį.

„Inicijavome susitikimus su savivaldybių administracijų ir mokyklų vadovų, dalykų asociacijų, profsąjungų atstovais dėl šių metų brandos egzaminų organizavimo, sveikatos apsaugos priemonių užtikrinimo juose. Šią savaitę patvirtinsime tvarkos aprašą, kurį plačiau pristatysime penktadienį Vyriausybės spaudos konferencijoje“, – teigia ministras.

Vyksiančioje spaudos konferencijoje taip pat numatyta pristatyti rekomendacijas mokykloms dėl ugdymo proceso organizavimo birželio mėnesį ir neformalaus vaikų švietimo vykdymo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Corona

Corona portretas
Jei vaikas susirgs kalta bus darzelio direktore,nes nesieme priemoniu saugumui uztikrinti. Yra darzelis kuriame dabar pradejus darba vaikams nematuojama temperatura,o darbuotojai vaiksto be kaukiu.

Lina auklėtoja

Lina auklėtoja portretas
Kolege Egle,atsakys tėvai,nes dabar jie nusprendžia serga vaikas ar ne. Palauks kol auklėtojos ims mirti ir nuspręs. Europoj vaikai nuolat lauke,jie ne po 20+ išsidėstę 3 kv m. Apie tai niekas nekalba. Plotas,kuris tenka vienam vaikui. Valgyklos,kuriose vienu metu valgo 80 vaikų. Pokaitis,kur nosytė prie nosytės. Švara irgi neypatingai kam rūpi.Bus tragedija,bus.Bet ko nepadarai dėl patogumo.Nė už ką nevesčiau į 20 vaikų grupę vaiko.Yra dar hepatitai,tuberkuliozė,ŽIV.Nieko informuoti tėvai neprivalo.Ligos- konfidenciali informacija.

Egle

Egle portretas
Dirbu ikimokyklineje įstaigoje,kas,atsakys ,jei neduok Dieve vaikas susirgs virusu????
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių