Ministerija finansuos vasaros lituanistikos kursus užsieniečiams ir užsienio lietuviams

 • Teksto dydis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija antradienį pranešė finansuosianti vasaros lituanistikos kursus užsieniečiams ir užsienio lietuviams.

Kursus organizuos šalies aukštosios mokyklos ir mokslo institutai.

„Lituanistiniam švietimui kasmet skiriame lėšų. Taip siekiame stiprinti lituanistinį ugdymą užsienyje, paremti lituanistinius projektus, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą, lietuvių kilmės studentų studijas. Svetur gyvenantys lietuviai yra neatsiejama mūsų tautos dalis, jų žinios, patirtis visada laukiama tėvynėje“, – pranešime sakė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Švietimas leidžia paskatinti ir užsieniečių domėjimąsi Lietuva ir lietuvių kalba, dalintis mūsų kultūra“, – pridūrė ji.

Visų užsienio valstybių studentai, dėstytojai ir tyrėjai, tarp jų ir užsienio lietuviai, kviečiami teikti paraiškas dalyvauti lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursuose.

Svetur gyvenantys lietuviai yra neatsiejama mūsų tautos dalis, jų žinios, patirtis visada laukiama tėvynėje.

Šie kursai vyks Klaipėdos, Mykolo Romerio, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute bei Socialinių mokslų kolegijoje.

Vasaros kursų trukmė – mėnuo, stipendijos dydis, kai kursai vyksta kontaktiniu būdu, siekia 735 eurų.

Mokytojams ir dėstytojams, dirbantiems su ikimokyklinio arba mokyklinio amžiaus vaikais ar suaugusiaisiais lituanistinio švietimo įstaigose užsienyje, rengiamos intensyvios lituanistinės studijos, taip pat vyksiančios šią vasarą.

Jų trukmė – 15 dienų. Kursus organizuoja Klaipėdos, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetai bei Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Užsieniečiai ir užsienio lietuviai pasirinktoje Lietuvos aukštojoje mokykloje gali pretenduoti ir į dalines lituanistines studijas, kurių trukmė – vienas ar du semestrai.

Iš viso numatyta skirti 15 stipendijų šioms studijoms finansuoti: 10 stipendijų bus skiriamos visų užsienio valstybių studentams, dėstytojams ir lingvistikos ar filologijos tyrėjams, penkios – užsienio lietuviams. Stipendijos dydis – 735 eurų per mėnesį.

Užsienyje veikia 239 neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigos, kuriose mokosi apie 8,6 tūkst. užsienio lietuvių vaikų ir dirba per 1 tūkst. mokytojų.

Pasaulyje yra ir apie 40 lituanistikos centrų. Juose studijuoja apie 1,1 tūkst. studentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Prieš kelis metus keikdami Lietuvą idūmė , o dabar jau reikia net kalbos mokyti , OI PATRIJOTAI , O GAL VARIJOTAI .

Makas

Makas portretas
Po sios vasaros, neismokusiu lietuviu kalbos, nepriimti i darba. Pakaks savo namuose kalbeti svetima kalba su atvykeliais!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių