Ministerija: Estija padės Lietuvai tiesti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija

 • Teksto dydis:

Lietuvai paprašius paramos fizinio barjero ties Lietuvos-Baltarusijos siena įrengimui, taip siekiant stabdyti neteisėtų migrantų srautą, Estija siunčia į Lietuvą krovinį su tam skirtomis medžiagomis. Estija atsiųs 100 km vielos koncertinos, skirtos sustiprinti sieną.

Tai paaiškėjo po penktadienio pokalbio tarp vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės ir Estijos krašto apsaugos ministro, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Ministrė A. Bilotaitė pakartojo, kad Lietuvoje susidariusi situacija nėra įprasta migracijos krizė, o organizuota hibridinė agresija prieš Lietuvą ir visą Europos Sąjungą. Ji padėkojo Estijai už teikiamą pagalbą.

Estijos krašto apsaugos ministras Kalle Laanetas (Kalė Lanetas) pažymėjo, kad situacija išlieka sudėtinga ir dėl organizuojamų „Zapad 2021“ pratybų.

„Lietuva yra mūsų artima sąjungininkė, tad mūsų užduotis padėti nedelsiant, kai šalį ištiko krizė. Taip pat nuo rugpjūčio 1 dienos Estija pasirengusi atsiųsti tris bepiločių orlaivių įgulas, kurios padės stebėti Lietuvos pasienį“, – pranešime sako K. Laanetas.

Anot abiejų ministrų, Europos Sąjunga turėtų taikyti sankcijas asmenims ir įmonėms, kurios organizuoja neteisėtą migraciją iš Baltarusijos į Lietuvą.

Ketvirtadienį Lietuvą pasiekė humanitarinė siunta iš Estijos: 10 palapinių, 10 oro kondicionierių, 10 šildytuvų, 100 miegmaišių, 100 lovų, 100 kėdžių, 30 stalų, 10 šviestuvų. Visi šie daiktai reikalingi migrantams apgyvendinti.

Be to, Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnyba (PPA) liepos pradžioje atsiuntė į Lietuvą policijos padalinį ESTPOL5 – aštuonis pareigūnus ir du dronus su operatoriais (iš viso – 10 pareigūnų), – padėsiantį stabdyti išaugusius neteisėtų migrantų srautus Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Lietuvos pasienio pareigūnams talkina ir du Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros („Frontex“) pareigūnai, deleguoti Estijos.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 2470 neteisėtų migrantų. Tai yra 33 kartus daugiau nei pernai ir 66 kartus daugiau nei 2019 metais.

Liepos pradžioje Lietuva paskelbė ekstremalią situaciją, susijusią su padidėjusia nelegalia migracija iš Baltarusijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Komentaras

Komentaras portretas
Spygliuotos vielos barjeras! Užmetei storesnę paklodę, ir persiridinai kaip kamuolys....

jokiu problemu

jokiu problemu portretas
NATO pajegas prie GUDU SIENOS ir tegu saugo ,dabar naktys siltos palapynese nakvot lauko virtuves irengt jei koks juodasiknis ir prasmuks ,gales pavaisint kareiviska kose,bus naudinga ir kariams,kaip pratybos...

:)

:) portretas
fainai, ačiū.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių