Mažas pajamas gaunantiems ir vyresniems nei 75 metai senjorams – nemokami vaistai

Nuo trečiadienio priemokų už kompensuojamuosius vaistus nebeturės mokėti mažas pajamas gaunantys pensininkai ir negalią turintys žmonės, taip pat visi vyresni nei 75 metų senjorai.

„Priemoka bus kompensuojama, tokiu atveju asmenims nereikės jos sumokėti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pernai spalį Seimas priėmė Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, kad nuo 2020-ųjų liepos visi 75 metų ir vyresni asmenys, taip pat labai mažas pajamas gaunantys pensininkai ir neįgalieji kompensuojamus vaistus gaus nemokamai.   

Nemokamai kompensuojamus vaistus pensininkai ir neįgalieji gaus, jeigu visos jų pajamos bus mažesnės nei 95 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, dabar tai sudarytų 238,45 euro.

75 metų sulaukę ir vyresni asmenys bei tie, kam nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis, nemokamai šiuos vaistus gaus nepriklausomai nuo jų pajamų. 

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, naujovė palies apie 250 tūkst. žmonių Lietuvoje.

Ministras sakė, kad tam valstybė iki metų pabaigos turės skirti apie 3,7 mln. eurų.

Lietuvos vaistinių asociacija įspėja, kad gali kilti sunkumų vaistinėse minėtiems asmenims įsigyjant vaistų, nes užtruko informacinių technologijų sprendimų diegimas ir vaistinių nepasiekia informacija, ar pacientui priklauso priemokos kompensacija, todėl jos negalės vaistų išduoti nemokamai.

A. Veryga teigė, kad nesklandumai galimi tik pirmosiomis liepos dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šiaip "dėkoti "

Šiaip "dėkoti " portretas
kad nieko nedarė dėl sveikesnės Tautos , mano galva reikėtų , buvusiems valdžioje nuo 1991 m . Nei konservatoriai nei liberalieji nei socdemai nepasirūpino " auginti sveikus " tautiečius . Rūpestis kaip persikelti žemes , kaip vystyti verslus tame tarpe ir farmacijos ir t.t. ir nei žodelio nei vienos partijos programoje " kaip naikinti sovietinį palikimą " alkoholizmą ? :))) Oi tie patryjotai ...Kada " valstiečiai " ėmėsi galvoti apie " sveiką " žmogų : gėralas nors pardavimas reguliuojamas , sveika gyvensena , mankštos ir t.t. kiek buvo patyčių iš Kepenio iš Verygos , Karbauskio , Skvernelio ? Patyčios iš tų pačių " patryjotų " ? Aš seniai galvoju , kad Tauta " patryjotams " reikalinga tiek , kiek atneša naudos jų turtėjimui . Todėl tik " valstiečiai " gal jie " užaugins tuos , kuriems reikės mažiau vaistų .

VOX POPULI

VOX POPULI portretas
"Kuo daugiau vaistų, tuo greičiau galas".

Tai leiskime ir toliau

Tai leiskime ir toliau portretas
Seime dirbti tiems , kurie daro realius pakeitimus žmonių gyvenime . Dabar pensininkai , neįgalieji .....O kitą kadenciją gal ir vaikučiams bus nemokama ? :) Tik ši " valstiečių " seimo dauguma padeda šeimoms : vaiko pinigai ir t.t. Ką darė kiti buvę valdžiose ? Man rūpi tik daromi darbai , o ne pažadai , todėl mano pasirinkimas TIK " valstiečiai " per spalį , būsimus rinkimus į seimą , nes pradėti darbai turi būti tęsiami .
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių