Lietuvoje veikia prokremlišką dezinformaciją skleidžiančių asmenų tinklas

 • Teksto dydis:

Lietuvoje veikia prokremlišką dezinformaciją skleidžiančių asmenų tinklas, valdantis 105 „Facebook“ grupių, „Youtube“ kanalų ir portalų, antradienį pranešė nacionalinis transliuotojas LRT.

Ryšių analizė parodė, kad visos grupės, per kurias plito dezinformacija apie Rusijos karą Ukrainoje, sudaro keturis blokus. Jie skiriasi prorusiškos retorikos lygiu.

Šie blokai, anot LRT, per administratorius ir įvairius autorius yra susiję su tokiais veikėjais kaip Laurynu Ragelskiu, Mariumi Jonaičiu ar Šeimų sąjūdžiu.

Už vieno bloko, jungiančio 28 feisbuko grupes ir puslapius, identifikuotas vienas viešojoje erdvėje nežinomas asmuo – Rimantas Janavičius.

LRT teigia, kad minimo dezinformaciją sklendžiančio asmenų tinklo kūrėjai šliejasi prie įvairių judėjimų ir platina įvairias sąmokslo teorijas.

Pasinaudojant šiuo tinklu įvykdytos kelios dezinformacijos atakos, bandant nukreipti dėmesį nuo įvykių Ukrainoje. Didžiausia ataka įvykdyta naudojant „Minfo“ „Facebook“ puslapį kitą dieną po žinios apie Bučos žudynes, teigia nacionalinis transliuotojas.

Tinklui priklauso ir grupė sektų, veikiančių tais pačiais principais, kaip analogiški judėjimai Rusijoje. Kai kurios sektos Lietuvoje kuria savo gyvenvietes, nepripažįsta lietuviškų dokumentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

LRT , kgebisto OŽIO s k a l i k ė-

LRT , kgebisto OŽIO s k a l i k ė- portretas
SLAVA " herojam" LRT ! - nusikalstamai k l a i d i n a n t Lietuvos gyventojus

Pranciškus

Pranciškus portretas
Tipiškas prokremliškos dezinformacijos pavyzdys- ,,kauniete" pasivadinusio rašliava. Lietuviškai visiškai rašyti nemoka, tik truputį pramokęs, pilna klaidų. Ir iš jo vien tik juodinimas mūsų valstybės ir jos pareigūnų.

ggg

ggg portretas
O kaip LRT su Makaraitytės tyrimais nemato,kam tarnauja specialiai kuriamas tautos susiskaldymas ,piliečių rūšiavimas į tuos kurie jei kritikuoja valžiažmogių godumą valdžiai ir pinigams tai jau dirba ruskiams ir atsiradusią grupę kuri viską geriau žino.Net atsiradausi Lopatos idėja atkurti aristokratiją O kur dar mažoje Lietuvoje kur lietuviai jau taps mažuma diegti visu greičiu belytę visuomenę,visuomenės valdyme įtraukti nuo 21m,lietuvių kalbos niekinimas ,O svarbiausia ,kad visas desovietizacija tik paminklų ,simbolikos griovime,O 75m užslaptinti kgb,,buvusi nomenklatūra niekur nedingo, pasinaudojo šalies nepriklausomybės vaisiais,staigiai suliberaliėjo,niekas nenuteistas sėkmingai dalyvavo ir dalyvauja šalies valdyme,jau jų vaikai ir anūkai.Tai kas buvo ir yra Seime,jų skalikai tarybų valdžios metais nei jie nei jų tėvai vargo nematė,disidentais ,tremtiniais nebuvo,Be to Vilniasu pašonėje ruskiai kalba rusiškai,laukia Putino ir spjaudo ant Letuvos valstybės,
VISI KOMENTARAI 68
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių