LAT laikinai vadovaus A. Gutauskas, S. Rudėnaitės sprendimai bus peržiūrėti

Laikinai Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko pareigas eis Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas, o Sigitos Rudėnaitės sprendimai turės būti peržiūrėti, penktadienį BNS informavo teismas.

Be to, anot LAT atstovės Dovilės Skiauterienės, iki pirmadienio laikinai Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pareigas eis Antanas Simniškis, o nuo pirmadienio – Janina Januškienė.

„Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas eina teisėjas turintis didžiausią darbo stažą. Šiuo metu didžiausią stažą turi teisėja Janina Januškienė, tačiau ji atostogauja ir iki tol ją pavaduos teisėjas Antanas Simniškis“, – situaciją komentavo D. Skiauterienė.

Kaip teigia LAT atstovė, tokie sprendimai priimti, atsižvelgiant į tai, jog Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį paskelbė, kad teisėja S. Rudėnaitė negali eiti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir laikinai vadovauti visam teismui, kol KT neišnagrinėta jos atleidimo byla.

Pasak D. Skiauterienės, teismas taip pat ketina peržiūrėti S. Rudėnaitės priimtus sprendimus.

„Laikinai Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigas einantis Aurelijus Gutauskas turės iš naujo įvertinti sprendimus, priskirtus teismo pirmininko kompetencijai, kuriuos priėmė, kaip nurodė Konstitucinis Teismas, į pareigas negalėjęs grįžti asmuo. Taip pat bus peržiūrėti sprendimai, kuriuos S. Rudėnaitė priėmė kaip Civilinių bylų skyriaus pirmininkė“, – sakė ji.

Seimas balandžio mėnesį atmetė prezidento Gitano Nausėdos teikimą skirti S. Rudėnaitę Aukščiausiojo Teismo pirmininke ir kartu atleido ją iš Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų. Vėliau parlamentarai paprašė Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar atleidimas buvo teisėtas.

Konstituciniam Teismui priėmus Seimo prašymą, S. Rudėnaitė laikinai grįžo į Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas ir kartu laikinosios teismo pirmininkės pareigas.

S. Rudėnaitė grįžimą į pareigas grindė tuo, kad Seimo nutarimo, kuriuo ji buvo atleista, galiojimas buvo sustabdytas, kai Konstitucinis Teismas nusprendė nagrinėti jo konstitucingumą.

Kai kuriems teisininkams suabejojus tokia interpretacija, ji paprašė Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Konstitucinis Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad Seimo „nutarimo galiojimo sustabdymas nereiškia, kad panaikinami ar pakeičiami įvykę teisiniai padariniai – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos S. Rudėnaitės atleidimas iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų“.

Teismas konstatavo, kad S. Rudėnaitė šiuo metu neturi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko ir LAT pirmininko įgaliojimų. Formaliai jis paskelbė, kad nenagrinės S. Rudėnaitės kreipimosi, nes ji neturi įgaliojimų jo pateikti.


Šiame straipsnyje: latvadovasSigita Rudėnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuve

lietuve portretas
netikiu teismais...pazadejo prezidente D. Grybauskaite Lietuvos tautai kad kovos su korupcija,bet deja per desimtmeti ar neturejo noro ar pamirso....paziuresim kaip sekantis prezidentas korupcija pazabos ....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių