Kol kas siūloma neskelbti ekstremalios situacijos dėl sausros visoje Lietuvoje

  • Teksto dydis:

Kol kas siūloma neskelbti valstybės lygio ekstremalios situacijos dėl sausros, pranešė Nacionalinis krizių valdymo centras.

Tokį sprendimą centras penktadienį priėmė specialiame posėdyje išklausius Žemės ūkio, Finansų, Aplinkos ministerijų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybinės miškų urėdijos ekspertų vertinimus.

Nacionalinio krizių valdymo centro vadovo Vilmanto Vitkausko teigimu, sprendimas priimtas beveik vienbalsiai.

„Priėmėme sprendimą, kad pagal tuos duomenis, kurių sulaukėme iš skirtingų tarnybų, – tai būtų žemės ūkio sektorius, priešgaisrinės apsaugos, žuvininkystės sektorius – tai faktiškai nematome labai būtinų dalykų, kurie mums leistų priimti sprendimą, kad reikėtų skelbti ekstremalią situaciją valstybės lygmeniu“, – penktadienį po posėdžio žurnalistams teigė V. Vitkauskas.

NKVC vadovas aiškino, kad ekstremalią situaciją skelbti visos šalies lygiu nėra prasmės, nes jau dabar yra imamasi visų įmanomų veiksmų. Anot jo, toks sprendimas būtų reikalingas tik tuo atveju, jei nuo sausros pradėtų kentėti daugiau sektorių.

Išklausius ekspertinius vertinimus centras priėmė sprendimą šiuo metu nesiūlyti Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalios situacijos.

„Visos tos priemonės, visi instrumentai, įrankiai, kuriais dabar disponuoja savivaldos ir ministerijos tos pačios, jos disponuoja tais pačiais įrankiais, kur galima būtų atliepti esamą situaciją. (...) Dešimt savivaldybių yra paskelbusios ekstremalią situaciją, bet ir tos priemonės (...) kurias jau dabar naudoja, jos yra faktiškai aktyvuotos dabar, tai ar tai valstybės lygmuo, ar tai savivaldos lygmuo, iš tikro visos tos priemonės yra tos pačios“, – kalbėjo V. Vitkauskas.

Jo teigimu, norint suvaldyti situaciją reikėtų operacijų vadovo, tačiau šiuo metu jis „nelabai ką galėtų padėti“.

„Išklausius ekspertinius vertinimus centras priėmė sprendimą šiuo metu nesiūlyti Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalios situacijos. Toks sprendimas priimtas įvertinus esamą sausros poveikį žemės ūkiui, gaisringumui, vandens lygiui ir žuvingumui“, – teigiama centro pranešime.

„Išklausius ekspertinius vertinimus centras priėmė sprendimą šiuo metu nesiūlyti Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalios situacijos. Toks sprendimas priimtas įvertinus esamą sausros poveikį žemės ūkiui, gaisringumui, vandens lygiui ir žuvingumui“, – teigiama centro pranešime.

Anot jo, rizikos šiuo metu valdomos. Centras kitą savaitę vėl įvertins galimus orų pokyčius bei situacijai keičiantis į ją žada operatyviai reaguoti.

„Nuspręsta, kad kitą savaitę mes toliau stebėsime situaciją“, – sakė V. Vitkauskas.

Ekstremalią situaciją dėl sausros savo teritorijose jau paskelbė Klaipėdos, Kretingos, Vilkaviškio, Rokiškio, Plungės, Šilutės, Pakruojo, Šakių, Telšių ir Mažeikių rajonų savivaldybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai kad

tai kad  portretas
lyja, ką čia skelbsi. Ataibuskite

Pilietė

Pilietė portretas
Gerovės valstybėje sausros negali būti.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių