Kitąmet į karo tarnybą numatoma pašaukti 3828 jaunuolius

Penktadienį baigtas 2019 metų šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Nauji šaukiamųjų sąrašai bus sudaromi 2020 m. sausio 9 d., sakoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Per 2019 m. tarnauti Lietuvos kariuomenėje pradėjo 3696 šauktiniai, iš jų savo norą pareiškusių – 48 proc., į sąrašus patekusių ir pirmumo tvarka norinčių atlikti tarnybą – 44 proc., o privaloma tvarka pašauktų karo prievolininkų tarnybą pradėjo 8 proc.

Šiemet Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba gavo 6833 prašymus atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, iš kurių – 2749 buvo savo noru pareiškusių pradėti tarnybą, o 4084 piliečiai, patekę į šaukiamųjų sąrašus, siekė pirmumo teise atlikti tarnybą. Atlikus privalomąsias karo medicinos ekspertizių komisijos procedūras, daugiau negu pusė, tai yra apie 4 tūkst., jaunuolių buvo pripažinti tinkamais pradėti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Didžiausiu skaičiumi, tarnybą rinktis savo noru 2019 m. pasižymėjo Vilniaus (662 prašymai) bei Kauno (643 prašymai) regionai.

Kitąmet į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą planuojama pašaukti 3828 jaunuolius. Šaukiamųjų sąrašai bus sudaromi iš 1997-2001 metais (įskaitytinai) gimusių karo prievolininkų. 2020 metais šauktiniai tarnybą atliks 19-oje Lietuvos kariuomenės dalinių. Pirmasis 2020 m. vykimas į dalinius numatytas kovo 16 d. Šią dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione tarnybą pradės 170 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Nuo 2020 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus šaukiami 18-23 metų karo prievolininkai. Tai nustatyta gruodžio 12 d. Seimo priimtame Karo prievolės įstatymo pakeitimo projekte, kuriuo sumažintas šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą amžius. Taip pat įstatymo pataisa įtvirtinama, kad karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje buvo atidėtas šaukimas, šaukimas būtų pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai (bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo).

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Taip, jankiams reikia 'patrankų mėsos', savo jaunuolių jie nenori į 'karštus taškus' (kuriuos patys įkūrė) siųst.

Anonimas

Anonimas portretas
Avinu vaikai. Juos ir ju tevus prakeikti burzujai apvagia kas diena, moka centus uz darba, tevus pensininkus badu marina o sitie teslagalviai eina kaip avinai tarnauti ju skriaudikams. Jaunuoli nukreipk vamzdzius i pederasini kapitalistu rezima.

Kęstas

Kęstas portretas
Kada elitas Lietuvos likimu susirūpins? Kodėl Lietuvai gali nepavykti susidoroti su emigracija ir vidutinių pajamų spastais? Nes dabar Lietuvoje konkuruojame pigia darbo jėga ir tokia konkurencija yra akligatvis. Londonas, Berlynas, Dublinas, Niujorkas, San-Franciskas ir kiti panašūs centrai nuvilioja mūsų gabiausius, kurie Lietuvoje būtini, kad ištrūktume iš vidutinių pajamų spastų. Kodėl? "Kovoti su koncentraciją skatinančiomis jėgomis yra sunku. Skirtingai nuo XX amžiaus gamybos pramonės šakų, kurios daugiausia konkuravo dėl išlaidų, technologijų verslas konkuruoja dėl to, kas padarys sekantį geriausią dalyką. Pigi darbo jėga, kuri gali padėti pritraukti gamintojus į depresines zonas, neveikia, kaip paskata. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių