J. Šiugždinienė merų prašė aktyviau skatinti mokinių testavimą ir neleisti virusui plisti mokyklose

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ketvirtadienį nuotoliniame susitikime su miestų ir rajonų merais aptarė testavimo situaciją mokyklose, padėkojo už bendradarbiavimą ir paprašė drąsiai imtis lyderystės sudarant sąlygas mokiniams testuotis.

„Labai dėkoju aktyviausioms ir skatinu kitas savivaldybes padėti mokykloms organizuoti mokinių testavimą. Nebijokime nustatyti atvejus mokyklose, tai reiškia, kad mums pavyksta surasti sergančius ir taip apsaugoti aplinkinius. Testavimas yra patikima viruso valdymo priemonė, ji leidžia laiku nustatyti susirgimo atvejus, stabdyti plitimą tiek švietimo įstaigoje, tiek ir už jos ribų. Nenustatyta liga nedingsta – ji plinta toliau ir baigiasi sunkiau valdomais protrūkiais ir sveikatos sistemos trikdžiais“, – sakė J. Šiugždinienė.

Pasak ministrės, anksčiau būta nuogąstavimų, kad nustačius susirgimo atvejus visa klasė turės izoliuotis ar mokykla bus uždaryta. Tačiau naujos izoliacijos taisyklės yra lankstesnės: užtenka 10 dienų izoliuotis tik sergantiesiems, o atlikę testus, sveiki vaikai galės toliau mokytis klasėse.

Merai, kaip nurodoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešim, dalijosi įžvalgomis, kad izoliacijos taisyklių pakeitimą teigiamai vertina tėvai, todėl testavimo apimtys turėtų augti. Susitikime dalyvavę Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai patikino, kad testų yra pakankamai, jų tikrai nepritrūks.

Ministrė taip pat prašė, esant galimybei, aktyviau skatinti mokinių testavimą, ieškoti įvairesnių vakcinacijos prieinamumo priemonių. Pavyzdžiui, kai kuriose savivaldybėse į mokyklas vyko skiepų autobusiukai ir taip buvo sudarytos sąlygos skiepytis ir tėvams, ir tėvų sutikimą turintiems mokiniams.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Tu, \\\\\.../////

Tu,  \\\\\...///// portretas
baisus virusas ir dar skiepai neišrasti nuo koncervyno.

o

o portretas
yra reali prielaida ka d po svab nausedos susitykimo pastarasis uzeme medpozicijas ir prievartauja tauta ir vaikus kai pasaulio garbingi medikai skambina pavojaus varpais ir sako kad tie marmalai su testais ir skatina ligos paumeima ir viskas samoningai slepima o ligoniai negydomi o jei mirsta tai viska nuraso ant to menamo vyruso sukeliant polisumaisti kurio ir siekia u spec t politnieksai======================= ====== ==

Alio

Alio portretas
Jus gal pasidomekite kaip yra kitose salyse, nes durniau nei Lietuvoje nera. Tik prievarta ir gasdinimai.Svedija,Danija,UK..........Norvegija ir Airija nuima visus ribojimus
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių