„Man atrodo, kad nėra kito būdo užtikrinti, kad jis nebūtų diskriminacinis, kaip tik sudarant galimybę testuotis visiems žmonėms, kurie kol kas neturi galimybės gauti vakcinos. Ar tą pavyks padaryti, aš nesu tikra, tai labai sudėtingas uždavinys, nes dabar testavimo apimtys yra labai didelės dėl pandemijos valdymo“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.
„Žiūriu į šį sprendimą kaip visiškai trumpalaikį sprendimą. Kai tik vakcinavimo apimtys pasieks plačiąją visuomenę, kai bus galybė kiekvienam Lietuvos žmogui priimti sprendimą, ar jis skiepijasi, ar ne, tuomet manau, kad mes kalbėsime apie visai kitą situaciją“, – pridūrė ministrė pirmininkė.
Kai bus galybė kiekvienam Lietuvos žmogui priimti sprendimą, ar jis skiepijasi, ar ne, tuomet manau, kad mes kalbėsime apie visai kitą situaciją.
Vyriausybėje pirmadienį diskutuota dėl tolesnių veiksmų įgyvendinant galimybių pasą.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė, kad galimybių paso IT sistemos yra paruoštos, jos savaitgalį buvo testuojamos. Pasak ministrės, techniškai galimybių pasas gali startuoti, kai bus priimti sprendimai dėl veiklų ir testavimo apimčių.
Pasak jos, sutarta, kad bus judama dviem kryptimis ieškant galimybių didinti testavimo apimtis – į prevencinį testavimą įtraukiant vaistines bei organizuojant testavimą savivaldybių lygiu.
Kai kurie ekspertai kritikuoja siūlymą galimybių pasą suteikti žmonėms, turintiems neigiamą koronaviruso testo atsakymą. Pasak jų, tai gali pabloginti epidemiologinę situaciją.
Naujausi komentarai