I. Šimonytė: nėra pagrindo stabdyti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina

Lietuvos Vyriausybė nesvarsto galimybės stabdyti skiepijimo nuo COVID-19 visuomenėje prieštaringai vertinama „AstraZeneca“ vakcina, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat neatsisako sumanymo skiepytis šia vakcina, teigia jo patarėja.

„Žinoma, kokios galėtų būtų abejonės“, – antradienį Žinių radijui sakė Asta Skaisgirytė.

G. Nausėda kovo pradžioje teigė esąs pasirengęs skiepytis „AstraZenecos“ vakcina, kai ateis jo eilė.

„Dėl „AstraZeneca“ informacija yra gana prieštaringa. Pasaulio sveikatos organizacija neigia tuos atvejus, juos neigia ir gamintojai. Lietuvoje apie fatalines komplikacijas irgi nėra pranešta“, – sakė ji.

Vyriausioji patarėja atkreipė dėmesį, kad „AstraZeneca“ vakcina paskiepyta apie 17 mln. žmonių pasaulyje, o „apie fatalines išeigas, kai susidarydavo kraujo krešuliai“, pranešta 37 kartus.

„Jeigu imtume proporcingai ir lygintume, tai tie skaičiai yra labai nedideli, turint minty bendrą pasiskiepijusių skaičių“, – teigė A. Skaisgirytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Lietuvos radijui taip pat sakė, kad „AstraZeneca“ vakcina registruota Europos Sąjungoje (ES), Europos vaistų agentūra kol kas nepatvirtino ryšio tarp krešulių susidarymo ir skiepų.

Kiekvieną dieną mes netenkame kelių ar keliolikos žmonių, kurie miršta nuo kovido, tai, sakyčiau, kad stabdyti vakcinavimą šiuo metu būtų didesnė žala negu kad nauda.

Vyriausybės vadovės teigimu, kitų ES valstybių sprendimai laikinai stabdyti skiepijimą šia vakcina yra prevenciniai.

„Aš tikrai apgailestauju dėl to, kas dabar turbūt vyks, kadangi visi šitie sprendimai jie skamba kaip prevenciniai, tačiau pačiai vakcinai turbūt ir jos reputacijai tai nėra labai geri sprendimai todėl, kad pagrindo tokiam sprendimui priimti, tarkime, mūsų kaimynai, savo pagrindo tikrai neturi, kalba apie prevenciją“, – tvirtino I. Šimonytė.

„Nėra jokių institucijų išvadų, kad šita vakcina būtų kokiu nors būdu netinkama ir keltų nepageidaujamų poveikių, kurie būtų tiesiogiai susiję su vakcinavimu. Kiekvieną dieną mes netenkame kelių ar keliolikos žmonių, kurie miršta nuo kovido, tai, sakyčiau, kad stabdyti vakcinavimą šiuo metu būtų didesnė žala negu kad nauda“, – sakė ji.

Premjerė teigė, kad „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo nestabdo daugelis valstybių.

Pasak Vyriausybės vadovės, Lietuvoje sprendimas dėl stabdymo galėtų būti priimtas, jeigu būtų atitinkama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacija.

„Bet tokios rekomendacijos šiuo metu nėra“, – teigė ji.

Kelios ES valstybės, tarp jų ir Latvija, pranešė laikinai stabdančios skiepijimą nuo COVID-19 „AstraZeneca“ vakcina dėl galimų krešulių susidarymo.

Europos vaistų agentūra ketvirtadienį dėl šios vakcinos rengia specialų posėdį.

Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacija paragino šalis ir toliau naudoti šią vakciną. Ji nurodė, kad antradienį jos ekspertai įvertins „AstraZeneca“ produkto saugumą.

S. Žiūros nuotr.

I. Šimonytė: tikrai prieisime prie vakcinavimo savaitgaliais

Premjerė I. Šimonytė, reaguodama į kritiką dėl savaitgaliais Lietuvoje sustojančio vakcinavimo nuo COVID-19 proceso, sako, kad Vyriausybė problemą mato, tad, gausėjant į šalį patenkančių vakcinų apimtims, daugės ir vietų, kuriose vyks gyventojų skiepijimas.

„Tikrai prieisime prie vakcinavimo savaitgaliais, plėsime ir vietas, kuriose vyks vakcinavimas. Kol kas vakcinų tiekimas nėra toks didelis, kad mes galėtume kalbėti apie vakcinavimo taškus ant kiekvieno kampo. Tačiau vakcinų tiekimui didėjant, lygiai taip pat didės ir vietų, kuriose vakcinavimas vyks“, – LRT radijui antradienį sakė premjerė.

Tikrai prieisime prie vakcinavimo savaitgaliais, plėsime ir vietas, kuriose vyks vakcinavimas.

Ji pažymėjo, kad, nepaisant to, jog yra objektyvių priežasčių, kodėl gali kuriam laikui susikaupti vakcinų kiekiai, Vyriausybė problemą mato ir ją yra pasiruošusi spręsti.  

„Problemą matome, kad savaitės pabaigoje vakcinų lieka per daug, todėl plėsime vakcinavimą, ir manau, kad tai reiškia, jog vakcinavimas vyks ir savaitgaliais“, – pažymėjo I. Šimonytė. Kada tai galėtų prasidėti, pridūrė premjerė, bus nutarta pasitarus su Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip teigė I. Šimonytės, vakcinų susikaupti gali dėl įvairių priežasčių.

„Nemažą vaidmenį vaidina ir vakcinų pristatymo datos. Prieš porą savaičių buvo priekaištas, kad yra 75 tūkst. vakcinų neišskiepyta, nors 50 tūkst. iš tų vakcinų buvo Lietuvą pasiekę tik 1 ar 2 dienas prieš tai. Taip greitai procesas turbūt nevyksta“, – teigė premjerė.NAUJAUSI KOMENTARAI

tas pats

tas pats portretas
visas pasaulis atsisako o musu tap sakant valdziai tas pats greiciau padvesim tegul patis skepijasi ems ne pirma karta reklamotis

Štai

Štai portretas
Gestapas valdo.

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Skiepykitės ,kurie nori skiepytis. O nesiskiepijantys neužmirškite laiku atlikti išpažintį ir paskutinį patepimą. Lietuva nėra tokia turtinga kaip Vokietija, kad galėtų sau leisti pratęsti karantiną . Kam tas neaišku -reiškiu užuojautą , nes nuo kretinizmo nėra vaistų. Ir nepainiokite kretinizmo su įsitikinimais. Protingas žmogus paskaito informaciją iš daugelio įvairiapusių šaltinių ir nuomonę keičia, o kretinas ir lieka kretinu.
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių