Į protestą susirinkę „Basi tėčiai“: vaikai tampa politinių žaidimų įkaitais

Prieš galimybių pasą vaikams nuo 12 metų protestuojantys tėvai penktadienį susirinko prie Prezidentūros. Matydami besitęsiantį abejingumą, estafetę iš mamų perėmė ir „Basi tėčiai“, taip pat kreipdamiesi į prezidentą Gitaną Nausėdą, tikėdamiesi būti išgirsti. 

„Solidarizuojamės su mamomis. Tai parodomoji akcija, mamų darbo tęsimas. Mes stovime ne kaip vergai prieš ponus, o kaip vaikų balsas“, – kalbėjo protesto organizatorius Ričardas Lekavičius.

Prie keliasdešimties protestuojančių tėčių prisijungė kelios mamos. Keli asmenys nusiavė batus, norėdami parodyti savo bejėgiškumą.

Į protestą atvyko ir policijos pajėgos, o priėjimas prie Prezidentūros buvo užtvertas.

Mes stovime ne kaip vergai prieš ponus, o kaip vaikų balsas.

Dar prieš protestą savo socialiniame tinkle „Facebook“ renginio organizatorius teigė, kad tėčiai rinksis, siekdami apsaugoti savo vaikus nuo diskriminavimo.

„Gruodžio 3 d., 12 val. renkamės prie Prezidentūros. Matydami, kad mūsų vaikų mamos vis dar nesulaukia tinkamos Prezidentūros reakcijos, nusprendėme jas palaikyti ir surengti akciją – „Basi tėčiai“.

„Solidarizuojamės su mamomis. Mums visiems rūpi Lietuvos vaikų ateitis. Norime, kad vaikai augtų be diskriminacijos ir segregacijos, laisvoje demokratinėje šalyje“, – sakome mes, tėčiai.

Prezidentas negali neišgirsti susirūpinusių Lietuvos tėvų. Viltingai nuteikė ir Prezidento kalba Maldos pusryčių metu. „Laiko iki Šv. Kalėdų liko visai nedaug. Šventės yra viltingas laikas. Norėtųsi, kad galimybes tiek per šventes, tiek po jų laisvai gyventi turėtų visi Lietuvos vaikai“, – mintis dėstė organizatorius.

Kiek anksčiau, „Basų mamų“ aktyvistė, Šilalės rajono tarybos narė ir „valstiečių“ šio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė feisbuke pasidalijo „Basų tėčių“ laiško ištrauka ir aptarė basakojų tėvų komunikaciją su prezidentu ir pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene.

„Šįkart „Basi tėčiai“ kreipiasi į prezidentą viešu laišku. Leiskite pacituoti: „Nepritariame galimybių pasui, pabrėždami, kad pasirinkimo laisvė priklauso kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui. Vis labiau jaučiame grėsmę: bandoma sugriauti tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį, siekiama ardyti šeimų santarvę, vaikai tampa politinių žaidimų įkaitais. Už savo vaikų sveikatą ir auklėjimą esame atsakingi iki pilnametystės, tad kokios atsakomybės už savo sprendimus juos mokome, kai vakcina tampa bilietu į pramogas? Ar mūsų kreipimasis ir noras susitikti yra mažiau reikšmingas už mamos, vienintelės sulaukusios jūsų dėmesio ir pakviestos pasikalbėti, prašymą? Ar tradicinės vertybės ir jas puoselėjančios šeimos jau tapo nepageidaujamos mūsų valdose? Kuo virto prezidento priesaikos pažadas būti visiems lygiai teisingam? Reikalaujame neleisti sutrypti mūsų vaikų orumo – surūšiuoti į geresnius ir prastesnius, turinčius ir neturinčius „galimybių“. Privalote mus išgirsti – visi Lietuvos vaikai nori ir turi būti suprasti, išklausyti. Vaikai neturi būti žeminami, iš jų negalima leisti tyčiotis“, – laiško turinį citavo V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

R. Lekavičius, akcijos dieną savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje antrindamas rašė:

„Mes, Lietuvos sūnūs ir savo vaikų tėvai, negalime ramiai žiūrėti į tai, kad „Basos mamos“, mūsų vaikų motinos, jau ne kartą be atsako stovi prie valstybinių institucijų durų. Ką mes, tėvai, turime pasakyti savo vaikams? Kokį rytojų galime jiems pažadėti ir kokiais žodžiais, veiksmais jiems suteikti saugią užuovėją, matydami tokį abejingumą? Nejau turime suprasti, jog beldžiame į užtrenktas duris? Nejaugi esame vejami iš savo gimtosios šalies? Norime Jums priminti – mes esame tikrieji Lietuvos žemės šeimininkai, paveldėję ją iš savo protėvių, aukojusių dėl Lietuvos gyvybes bei apgynusių ją savo krauju. O politikai juk renkami tam, kad padėtų mums Lietuvos žemę prižiūrėti, administruoti, ginti. Ginti ne tik nuo išorės, bet ir nuo vidaus priešų“.

Dar lapkričio mėnesį Vyriausybė priėmė sprendimą nuo gruodžio 28 dienos vaikams nuo 12 metų įvesti galimybių paso reikalavimą. Vaikams nuo 12 metų įsigaliojo tos pačios taisyklės kaip šiuo metu nuo 16 metų – galimybių paso reikės einant į parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas.

Šiandien vykęs mitingas – ne pirmas basakojų tėvų susibūrimas. Lapkričio 24 dieną priešais Prezidentūrą kelios dešimtys protestuotojų susirinko prašyti šalies vadovo pagalbos – jie tikėjosi, kad prezidentas kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Vyriausybės patvirtintos tvarkos, kuria galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų.

Prieš galimybių pasą vaikams nuo 12 metų protestuojančios mamos dar anksčiau buvo susirinkusios ir prie Vyriausybės. Jos teigė, kad galimybių pasas vaikams gali paskatinti diskriminaciją.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
AR CIA NE TA PATI MORGANA KURI NETURI VAIKU IR KARTS NUO KARTO PARUKO KA ISRINKOT NARKOMANU SU KONCERVATORIU PALAIKIMU PARTIJA

Leonardo

Leonardo portretas
JK yra istatymas del kompensacijos uz skiepu sukeltus poveikius .....Toki lapa pasirasai pries bet koki skiepa : tave informuoja, kad galimos komplikacijos ir jei kas nutiks , gausi kompensacija. Pries skiepus nuo Covid, informuoja, kad tai eksperimentine vakcina... Ir vel gi yra kompensacijos schema, uz komplikacijas ..... Kas yra LT ???????? Nulis ir dar kruva dezinformacijos ......

manau

manau portretas
As manau kad siem mitinguotojam sveiko mastymo trukumas
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių