Basakojų tėvų protesto prieš „gpasą“ vaikams dalyvis: viskas virsta į skaitmeninį lagerį

Trečiadienį priešais Prezidentūrą kelios dešimtys protestuotojų susirinko prašyti šalies vadovo Gitano Nausėdos pagalbos – jie tikisi, kad prezidentas kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Vyriausybės patvirtintos tvarkos, kuria galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų.

Akcijos organizatorė, Šilalės rajono tarybos narė ir „valstiečių“ šio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė sakė, kad tai gali būti ne paskutinis protestas.

„Tai nebus paskutinis protestas, nebent jau šiandien prezidentas imtųsi veiksmų ir mums nebus, dėl ko protestuoti. Jeigu protestuoti bus dėl ko, jeigu ir toliau bus vykdoma tokia segregacinė, diskriminacinė politika vaikų atžvilgiu, tai neišvengiamai, nes kažkas turi stoti už Lietuvos vaikus“, – BNS sakė akcijos organizatorė.

„Nesvarbu, kad mūsų čia nėra didelis būrelis, bet už mūsų nugarų yra tūkstančiai“, – pridūrė ji.

Į protestą susirinko kelios dešimtys žmonių, o nusiauti batus ir stovėti basomis pasiryžo keliolika. Šįkart akcijos dalyviai nepasitenkinimą Vyriausybe reiškė ir sprogdindami baltus balionus.

Nesvarbu, kad mūsų čia nėra didelis būrelis, bet už mūsų nugarų yra tūkstančiai.

„Kai ministras sako, kad mes žaidžiame su sprogmenimis, o premjerė tikina, kad vakcina yra sidabrinė kulka, mums kelia nerimą tokia retorika ir mes sakome, kad esame taikūs žmonės ir kaip atsaką ministrui susprogdiname baltus balionus, sakydami, kad nesprogdinkite mūsų vaikų vaikystės“, – teigė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Tikisi prezidento kreipimosi į Konstitucinį Teismą

Protestuojantieji prieš galimybių pasą vaikams prieš savaitę rinkosi ir prie Vyriausybės, vėliau susitiko su Prezidentūros atstovais, tačiau dabar tikisi veiksmų.

Kai kurie akcijos dalyviai rankose laikė plakatus: „Prezidente, mūsų vaikai laukia tikrų Kalėdų ir Naujųjų ateinančių, ir daugybės kitų metų, o ne QR Kalėdų ir Naujųjų“, „LT prezidente, tu gali grąžinti LT Konstituciją, atšaukti GP“.

„Kadangi nėra jokios reakcijos, nesulaukėme rezultato, todėl esame priversti ateiti dar kartą. Prezidentas yra gavęs mūsų laišką dar praėjusią savaitę – į jį nėra atsakyta. Taip, mes buvome išklausyti praėjusį kartą patarėjos – ji susitiko su mumis Prezidentūroje ir tas dialogas yra užsimezgęs, bet tiesiog jau norisi tikresnių reakcijų, nes laikas bėga“, – kalbėjo V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Jos teigimu, prezidentas gali kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Kiek mes matėme teisininkų išaiškinimus viešojoje erdvėje, tai prezidentas turi galią kreiptis į Konstitucinį Teismą ir tie nutarimai nustoja galioti, vos tik jis kreipiasi“, – tvirtino akcijos organizatorė.

Kad prezidentas G. Nausėda kreipsis į Konstitucinį Teismą BNS teigė besitikintis ir į protestą atėjęs Aidas, o prie akcijos prisijungęs, nes prieštarauja „per visą pasaulį einančiam fašizmui“.

„Eina per visą pasaulį fašizmas, viskas virsta į skaitmeninį lagerį. Aš esu kategoriškai prieš. Ar jūs norėtumėt konclageryje būt ir kad jums aiškintų, ką suvalgyti, ko nesuvalgyti, ką daryti, ko nedaryti? Manau, kad norit gyventi taip, kaip gyvenot“, – sakė 50-ties verslininku prisistatęs vyras.

Protestų su „valstiečiais“ nesieja

Tarp pasiryžusiųjų ant šlapio grindinio stovėti basomis, lauke esant vos porai laipsnių šilumos, buvo ir Seimo nariai, opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Dainius Kepenis bei Valius Ąžuolas.

„Kenčiam kartu su mamom“, – BNS teigė basomis stovėjęs D. Kepenis.

Eina per visą pasaulį fašizmas, viskas virsta į skaitmeninį lagerį. Aš esu kategoriškai prieš.

Jam antrino kolega V. Ąžuolas: „mes taip pat ir tėvai, mes taip pat vaikų turime“.

Vis dėlto, akcijos organizatorė, irgi „valstietė“ V. Jankauskaitė-Milčiuvienė teigė nebijanti, kad protestai bus siejami su opoziciniais „valstiečiais“.

„Suprantat, žiniasklaidoje nuolat pasigirsta kažkokie bandymai susieti su opozicija, su „valstiečiais“, bet aš nesu Seimo narė, manęs niekas neišrinko, aš niekur nedirbu, neturiu kažkokių įsipareigojimų“, – sakė akcijos organizatorė, pridūrusi, kad pareigos Šilalės rajono taryboje yra visuomeninė veikla.

„Čia nėra mafijinė struktūra. Jeigu Lietuvoje priklausymas politinei partijai yra stigma ar nusikalstama veika, tai tada imkime ir medžiokime visus politikus, visų politinių jėgų“, – pridūrė ji.

„Aš jau nieko nesitikiu“

Tuo metu kai kurie akcijos dalyviai BNS teigė nieko iš valdžios nesitikintys, tačiau norintys palaikyti protestuojančiuosius.

„Žinokit, aš jau nieko nesitikiu, tiesiog reikia palaikyti mamas. Reikia parodyti, kad mes turime Lietuvą ir savo tautą“, – kalbėjo prisistatyti nenorėjusi senjorė.

Jai pritarė ir kita prisistatyti nenorėjusi vidutinio amžiaus protesto dalyvė.

„Žinot, mūsų Vyriausybė užsikišusi eurais ausis ir jai labai giliai nusispjaut ant mūsų. Jeigu ji būtų norėjusi atsižvelgti į tas basas mamas, kurios stovėjo, ji būtų kažką padariusi“, – teigė moteris.

Prieš galimybių pasą vaikams nuo 12 metų protestuojančios mamos prieš savaitę buvo susirinkusios ir prie Vyriausybės. Jos teigė, kad galimybių pasas vaikams gali paskatinti diskriminaciją.

Šiuo metu šis dokumentas yra taikomas asmenims nuo 16 metų, tačiau Vyriausybė nutarė, kad galimybių pasas vaikams įsigalios nuo gruodžio 28 dienos.

Panašūs protestai, anot V. Jankauskaitės-Milčiuvienės, trečiadienį turėjo vykti ir Klaipėdoje, Šiauliuose bei Kėdainiuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulė

Saulė portretas
Palaikau, tikrai už Jūsų tūkstančiai. Sakau ne prievartos ir patiklumo pandemijai!!

GP nestabdo viruso paltinimo ir nepadeda verslams

GP nestabdo viruso paltinimo ir nepadeda verslams portretas
Užtenka tp melo - panaikinti GP ir pradėti kovoti su visruso platinimu, testuojant visus - skiepytus ir neskiepytus, norinčius patekti į renginiussporto varžybas. skiepyti sėkmingai užsikrečia ir platina ligą, dažnai patys neturėdami simptomų. Ligoninėje guli ir tris kartus paskiepytų, Jie gal sirgs lengviau, gal nemirs, bet ligą platina. Darbe užsikrečia skiepytas nuo skiepyto, parneša šeimoms. Sergantis skiepytas vienodai pavojingas aplinkiniams, kaip ir neskiepytas. bet skiepytam visi keliai su GP atviri, taigi platina ligą legaliai. tas pats ir su vaikais - jie platina ligą, reikia riboti jų pramogas, kaip ir suaugusių. serga net kūdikiai, todėl ta laisvė iki 16 metų niekaip logiškai nepaaiškinama. vaikui liga nepavojinga, bet pavojinga seneliui, kuris užsikrės nuo anūko..

Šlykštu kai naudoja lagerio terminus

Šlykštu kai naudoja lagerio terminus portretas
Ar oanašius, kai žmonės tikrai kentėjo, o čia liečia neraštingų tėvų vaikus, kurie negalės eiti i oarduotuves, tai tikrau žema
VISI KOMENTARAI 26

Galerijos

Daugiau straipsnių