Į Lenkiją neįleistas autobusas iš Vokietijos, kuriuo vyksta ir lietuviai

 • Teksto dydis:

Dešimt Lietuvos piliečių vežantis „Ecolines“ autobusas iš Vokietijos nebuvo praleistas pro Slubicės pasienio punktą Lenkijos–Vokietijos pasienyje, skelbia portalas LRT.lt. Susidariusią situaciją sekmadienio rytą aptaria Lenkijos ir Lietuvos valdžios atstovai.

„Problema yra žinoma ir mūsų premjero ofisas nuo pat ryto politiniu lygmeniu kontaktuoja su lenkų premjero biuru. Lygiai taip pat dirba Užsienio reikalų ministerijos žmonės“, – BNS sakė premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Tomas Beržinskas.

Autobusu vykusi lietuvė portalui pasakojo, jog autobusas į pasienį atvyko kelios minutės prieš vidurnaktį, tačiau jį buvo atsisakyta praleisti, nes kol buvo baigtos patikrinimo procedūros, buvo jau po vidurnakčio, Lenkijai oficialiai užvėrus sienas užsieniečiams.

„Matėme ir daugiau automobilių su lietuviškais numeriais, tačiau visus siunčia atgal. Mes atvažiavome laiku, yra užfiksuota kamerų, todėl ir nevažiuojame niekur“, – LRT.lt teigė keleivė.

Matėme ir daugiau automobilių su lietuviškais numeriais, tačiau visus siunčia atgal.

T. Beržinskas prašo žmonių kantrybės ir žada, kad situacija greitu metu bus išspręsta.

„Suprantame, kad nepatogu ir netikėta, prašome dar šiek tiek kantrybės ir bet kokiu atveju jie nebus palikti likimo valiai – tikrai ne“, – sakė jis.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) teigia, kad apie šią situaciją yra žinoma ir Lenkija įspėta dėl incidento.

„Užsienio reikalų ministerija situaciją žino, Lenkijai dėl to yra išsiųsta nota. Mūsų žiniomis, vidurdienį dėl to Lenkijoje renkasi ekstremalių situacijų komisija“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

T. Beržinsko teigimu, šioje komisijoje turėtų būti priimti sprendimai, leisiantys žmonėms grįžti namo.

Ji taip pat patvirtino, kad sekmadienį dėl šios situacijos tariasi Lietuvos ir Lenkijos premjerai, abiejų šalių Užsienio reikalų, Susisiekimo ministerijų atstovai.

Lenkija sienas užsieniečiams užvėrė naktį iš šeštadienio į sekmadienį, tačiau premjeras žurnalistams teigė gavęs patikinimą, jog Lietuvos piliečiams bus sudarytos sąlygos per Lenkijos teritoriją grįžti ilgiau.

„Kalbant apie mūsų kaimyninę Lenkiją, po ilgų diskusijų mes gavome patvirtinimą, preliminarų, tiesa, kad sausumos transporto 72 valandų humanitarinis koridorius bus padarytas“, – žurnalistams vėlų šeštadienio vakarą sakė S. Skvernelis.

T. Beržinskas sekmadienio rytą patikino, kad aukščiausiu lygmeniu susitarimas buvo pasiektas, tačiau nesklandumų, greičiausiai, kilo vykdant sprendimą žemesniame lygmenyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

PUIKI PAMOKA , KAD

PUIKI PAMOKA , KAD portretas
Neatsakingu PLEVESA BUTI NE VISADA APSIMOKA .....

Jonss

Jonss portretas
Visus i krematoriuma kad daugiau nevazinetu.....

Anonimas

Anonimas portretas
Šudlenkiams tą patį padaryti
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių