G. Surplys: šį savaitgalį situaciją akylai stebės ne tik policija

Premjero patarėjas, Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys sako, kad šį savaitgalį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir policija vykdys intensyvią stebėseną.

„Šis savaitgalis lygiai toks pats svarbus kaip buvo Velykų savaitgalis, dėl to ministras pirmininkas šiandien pavedė vidaus reikalų ministrei, sveikatos apsaugos ministrui ir žemės ūkio ministrui užtikrinti, kad jų valdymo srities įstaigos šį savaitgalį vykdytų intensyvią stebėseną ir įgyvendintų kontrolės priemones prekybos ir paslaugų teikimo vietose, atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuos galima stebėti iš automobilių, ir tiems verslo sektoriams, kuriems buvo sušvelnintos karantino sąlygos“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje penktadienį sakė G. Surplys.

„Šį savaitgalį akylai viską stebės ir NVSC, ir VMVT, ir policija. Paprašyta savivaldybių pagalbos“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, pastebima, kad sušvelninus karantino priemones „žmonės pajuto laisvę ir pamiršo, kad Lietuvoje vis dar yra karantinas.“

Policija stebės, kaip verslininkai ir jų klientai laikosi rekomendacijų

Savaitgalį policija vykdys parduotuvių, prekybos įmonių, kurių veikla karantino metu leistina, stebėseną ir kontrolę.

Anot Policijos departamento, pareigūnai tikrins tokių įmonių prieigas, užeis į vidų, pagal savo kompetenciją vertins, ar jose nepažeidinėjami karantino reikalavimai. Pareigūnai taip pat reaguos į pranešimus apie galimus pažeidimus.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla atkreipia žmonių ir verslo dėmesį, kad nors karantino sąlygos ir sušvelnintos, reikalavimai yra pakankamai griežti ir jų būtina laikytis.

„Kreipiuosi į visų įmonių atstovus ir kviečiu būti atsakingais bei laikytis draudimų ir rekomendacijų. Žmonių sveikata dabartiniu laikotarpiu ir toliau išlieka svarbiausiu prioritetu“, – sako R. Požėla.

Parduotuvių ir įmonių veiklą toliau taip pat kontroliuos ir kitos, tiesiogiai už tai atsakingos institucijos.

Už karantino pažeidimus gresia griežta atsakomybė. Fiziniams asmenims už pažeidimus gresia nuo 500 iki 1500, juridiniams – nuo 1500 iki 6000 eurų baudos.

Be policijos dėmesio savaitgalį neliks ir viešos vietos, izoliacijoje esančių asmenų kontrolė. Pareigūnai stebės ar parkuose, skveruose, paplūdimiuose nesibūriuoja žmonės, ar dėvimos apsaugos priemonės, ar izoliacijoje esantys asmenys laikosi draudimų.


Šiame straipsnyje: policijakoronavirusaskarantinasVMICOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
O kas juos nubaus

H

H portretas
Filmokit farus jie nesilaiko karantino net Kauno vadas pozoja laisves alejoi be kaukes ir kepures
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių