G. Nausėda ragina užtikrinti aukštojo mokslo prieinamumą socialiai pažeidžiamiems

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina užtikrinti didesnes aukštojo mokslo galimybes moksleiviams, kurie susiduria su socialiniais iššūkiais.

Kaip pranešė Lietuvos studentų sąjunga (LLS), prezidentas, penktadienį Klaipėdos universitete dalyvaudamas LLS asamblėjoje „2021. Vakar, šiandien rytoj“, atkreipė dėmesį, kad šiandien ypač svarbu kalbėti apie lygų startą norintiems studijuoti aukštosiose mokyklose.

„Turi atsirasti didesnės galimybės aukštojo mokslo siekti asmenims, kurie mokyklos suole susidūrė su socialiniais iššūkiais ar dėl netolygios mūsų bendrojo ugdymo švietimo sistemos neturi lygių galimybių dalyvauti konkurencinėje kovoje“, – teigia G. Nausėda, cituojamas LSS pranešime spaudai.

Prezidentas informavo, kad studijų prieinamumo klausimas buvo aptartas šią savaitę vykusiame susitikime su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene.

„Įstatymo projektas jau yra beveik parengtas ir bus pateiktas Seimo rudens sesijai“, – teigė valstybės vadovas.

Pasak pranešimo, diskusijoje dalyvavusi J. Šiugždinienė tvirtino, kad po dešimties metų studijos bus labiau individualizuotos, tačiau reikėtų objektyviai įvertinti, kokie studentai ateis į aukštąsias mokyklas.

„Ateina jaunimas, kuris turi įvairių poreikių, o dėmesio tiems poreikiais šiuo metu yra tikrai per mažai“, – sakė ji.

Ministrės teigimu, aukštosioms mokykloms trūksta lankstumo ir platesnio atsivėrimo studentų pasirinkimui.

„Manau, kad neišvengsime studijų trumpinimo, nes pasaulis keičiasi. Turime galvoti apie specialistus, kurie baigę savo pagrindines studijas vėliau gali įgyti papildomas kvalifikacijas, arba studijuodami vienoje aukštojoje mokykloje galėtų pasirinkti papildomus modulius kitose mokymosi įstaigose tame pačiame mieste“, – svarstė ji.

LLS šiemet švenčia 30-ąjį gimtadienį. Organizacija jungia Lietuvos aukštųjų mokyklų savivaldas ir atstovauja Lietuvos studentams nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Nesupratau! Negi stojant į aukštąją žiūrima žmogaus piniginė, ar mokymosi rezultatai? Juokinga, kad nelegalams pas mus išskirtinės teisės, socialiai remtiniems, kad ir beraščiams, taip pat visur pirmenybė visur

nieko sau fintai...

nieko sau fintai... portretas
Pirmiausia pažeidžia, paskui ragina užtikrinti aukštojo mokslo prieinamumą...

Gitanai \\\\\.../////

Gitanai   \\\\\...///// portretas
Kam leidi nevipročiui broileriui siautėti ???
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių