G. Nausėda kariuomenės minėjime: Lietuva išlieka Rusijos imperinių ambicijų taikinyje

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva išlieka Rusijos imperinių ambicijų taikinyje.

Taip jis kalbėjo Katedros aikštėje Vilniuje minint 104-ąsias Lietuvos kariuomenės atkūrimo metines.

„Tuo metu, kai nuožmus priešas puola ir niokoja Ukrainą, turime aiškiai suprasti, kad ir mūsų valstybė yra Rusijos imperinių ambicijų taikinyje“, – trečiadienį sakė prezidentas.

Pasak jo, pastaruoju metu Lietuvos kariuomenė „prieš mūsų akis vėl iškyla kaip nepakeičiamas valstybės skydas“.

„Tvirtas ir patikimas, kokie per amžius buvo mūsų tėvynės gynėjai“, – sveikinimo kalboje sakė prezidentas G. Nausėda.

Tuo metu, kai nuožmus priešas puola ir niokoja Ukrainą, turime aiškiai suprasti, kad ir mūsų valstybė yra Rusijos imperinių ambicijų taikinyje.

Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sakė, kad šie metai Lietuvos kariuomenei buvo sudėtingi.

„Karas Ukrainoje teikė tas pamokas, kurias reikėjo ir pas save pritaikyti, peržvelgti savo planus, – kalbėjo politikas. – Metai sudėtingi, tačiau perspektyvos neblogos, stiprinant, modernizuojant kariuomenę.“

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys pabrėžė, kad šių metų šventė „yra specifinė, nes švenčiame karo metu, nes Europoje vyksta vienas iš didžiausių karų“.

„Mes tikrai turime labai rimtai žiūrėti į pasirengimą savo valstybės gynybai“, – sakė generolas leitenantas.

Katedros aikštėje įvykus iškilmingai rikiuotei, kariai patraukė į eiseną per Gedimino prospektą, o tuo metu aikštėje atidaryta paroda, skirta paminėti Jungtinių Valstijų prezidento George’o W. Busho (Džordžo V. Bušo) vizito Lietuvoje ir kvietimo įstoti į NATO 20-osioms metinėms.

Kariuomenės metinės paminėtos ne tik sostinėje, bet ir kituose miestuose.

Kaune po karių rikiuotės formavimo prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus, minėjimas perskėlė į muziejaus sodelį, kur pakelta Vyčio Kryžiaus ordino vėliava.

Jonavoje miesto gyventojai ir svečiai galėjo pamatyti Ruklos įgulos padalinių šventinę rikiuotę, karinės technikos ir ginkluotės parodą.

Kariuomenės teigimu, atkūrimo metinės yra švenčiamos ir užsienio karinėse atstovybėse, tarptautiniuose kariniuose štabuose bei operacijose, kuriose tarnauja Lietuvos kariai.

Taip pat minėdami sukaktį kariai visoje šalyje vyksta į bendrojo lavinimo mokyklas, jose pristato Lietuvos kariuomenę, kario profesiją bei pasidalins savo asmenine patirtimi.

Lietuvos kariuomenė atkurta 1918 metų lapkričio 23 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Terorismo

 Terorismo portretas
Remimas ,tai ne teroristas,jis tik remia,tai kas kada tikras teroristas gal tie ,kurie neisdryso sakyti :Teroristas putinas ir Jo rusijos valstybe .

Dedule

 Dedule portretas
Ir uzkase visus savus 75 metams ,zinodamas, kad tie sugryz per tiek metu .

Memel

Memel portretas
PasEda gidik SmEginiS_grazink Vokietijai zemes..Daugiau vokieciu kariuomenes Vokieciu zemej.....paseda sudo gabalas.....fu
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių