Ekspertų nuomone, mitingas aikštėje sukėlė tik daug bereikalingo triukšmo: Šeimų sąjūdis išsikvepia?

 • Teksto dydis:

Ekspertai svarsto, kad Šeimų sąjūdis išsikvepia ir daug dėmesio sulaukęs mitingas prie katedros sukėlė tik daug bereikalingo triukšmo. Policijos skaičiavimu, susirinko netgi mažiau žmonių nei buvo nurodyta leidime, informuoja LNK.

Dieną prieš mitingą Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius buvo optimistiškas ir teigė, kad žmonių proteste Katedros aikštėje bus daugiau nei susirinko į mitingą Vingio parke. „Buvo gal 10,15, 20 (tūkst., – aut. past.“, – teigė R. Grinevičius.

Tačiau penktadienį susirinko tik pusė Katedros aikštės. Policija paskelbė, kad čia – perpus mažiau nei gegužę buvo Vingio parke, apie 5 tūkst. Vis dėlto Šeimų sąjūdžio duomenys kitokie. „Na, bent 8 tūkst. tai tikrai“, – tikino R. Grinevičius.

Jis teigė, kad skaičiuota kitaip, nei tai darė policija. Priskaičiuota, kiek buvo už scenos, kiek buvo išėjusių pasivaikščioti į parką. „Aš asmeniškai daug stebiu futbolo varžybų Lietuvoje ir kartais į užsienį papuolu, pagal stadioną, kiek išeina žmonių kiekis, aš garantuotas, kad tai buvo ne mažiau 8 tūkst.“, – kalbėjo Šeimų sąjūdžio vadovas.

Tačiau dar penktadienį matėsi, kad organizatorių lūkesčiai buvo didesni. Jie ir leidimo prašė mažiausiai 5 tūkstančiams, daugiausiai – 10 tūkstančių.

„Kodėl manote, kad atėjo tik tiek? Gal išsikvėpė tie mitingai?“ – į Katedros aikštę atėjusio protestuotojo klausė žurnalistė.

„Suprantate, žmonės pastoviai bauginami valdžios, grasinama jiems atleidimais iš darbo“, – teigė pašnekovas.

Politologė Rima Urbonaitė svarsto, kad viena priežasčių – protestai šiuo metu vyksta per dažnai. „Mūsų žmonės dar nepratę labai dažnai vaikščioti į protestus, tuo labiau, kad jie finale nemato jokio rezultato ir gali labai greitai ateiti tas nusivylimas“, – situaciją komentavo politologė.

Taip pat kyla painiava ir dėl reikalavimų – jų daug ir iš įvairių sričių. Ir prie scenos kabėjo reikalavimai išvaryti Dž. Sorošą iš Lietuvos, sustabdyti nelegalią migraciją, mažiau Briuselio – daugiau sveiko proto, taip pat jie prieš homoseksualus, prieš galimybių pasą.

Mūsų žmonės dar nepratę labai dažnai vaikščioti į protestus, tuo labiau, kad jie finale nemato jokio rezultato ir gali labai greitai ateiti tas nusivylimas.

Atrodė, kad ir reklama buvo padaryta efektyvesnė, nes Vilniaus savivaldybė leidimą mitingui tai davė, tai atėmė, tai vėl davė, bet kitur. Sauliaus Skvernelio suburta nauja frakcija siūlo, kad neleisti rengti mitingo galėtų tik teismas. Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ šias pataisas jau registravo. „Lygiai tas pats su LGBT bendruomenės eitynėmis Kaune teismo sprendimas. Tokių pavyzdžių buvo ne vienas ir ne du, kada yra ribojama susirinkimų laisvė ir manau, kad tai turėtų teismas nuspręsti“, – nuomone dalijosi S. Skvernelis.

Kol kas Šeimų sąjūdis naujų protestų neorganizuoja, dabar ruošiasi streikui. „Kada bus sukomplektuota papkė žmonių, kurie ar įmonių vadovai, ar visuomeninių organizacijų vadovai, kada bus viskas sukomplektuota, tada darysime susirinkimą, spręsime, kokio pobūdžio, kiek laiko, ar tai bus įspėjamasis, ar poros valandų, ar dienos“, – teigė Šeimų sąjūdžio vadovas.

Visi penktadienį sulaikyti 22 asmenys – jau paleisti. Dalis protestuotojų bandė eiti Seimo link, bet kai policija nepraleido, maždaug po valandos išsiskirstė. Šeimų sąjūdžio vertinimu, mitingas buvo taikus, o dauguma šių žmonių tiesiog bandė eiti namo Žvėryno link. „Netgi šnekėjau su matytais, išsilavinusiais žmonėmis, kurie pasakė: „Mums reikia namo praeiti pro Žvėryno tiltą“, – pokalbį prisiminė R. Grinevičius.

Sulaikytiesiems buvo surašyti protokolai dėl alkoholinių gėrimų vartojimo viešose vietose, Kelių eismo taisyklių pažeidimo, policijos reikalavimų nevykdymo ir kitų nusižengimų. Buvo pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Ar tie ekspertai iš valdžios bobulyčių ir anūkėlių kompanijos? Niekuo nestebina jų išvados! Šaunuoliai žmonės- jue tikri Lietuvos piliečiai! Jie, kaip ir mes daugelis, nenori, kad Laetuva būtų naikinama ir joje sėkmingai bujotų invaziniai atvykėliai, kurie ypač globojami anūkėlio ir dviejų bobulyčių! Gal ne taip?

O KAS TAI PER "EKSPERTAI"?...

O KAS TAI PER "EKSPERTAI"?... portretas
Tie "ekspertai", matomai, Simonko, Raskevičienė, Armonaitė... Tai viena. O antra - Lietuvos purvasklaida, dirbanti tik Landsberginei šutvei, labai klysta, kad visuomenė "išsikvėpė" ir dabar iškrypėliai seime galės priiminėti tik jiems vieniems naudingus iškrypėliškus įstatymus.

teisingai

teisingai portretas
taip ir turėjo būti. Šeimų sąjūdis, jo lozungai ir jo tikslai ne tie patys kaip Lietuvos Šeimų sąjūdžio.
VISI KOMENTARAI 56
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių