Ekspertai ieško būdų, kaip išvalyti po gaisro Alytuje likusį užterštą vandenį

Skirtingų valstybės institucijų ekspertai penktadienį Alytuje ieškos būdų, kaip išvalyti po gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ likusį užterštą vandenį.

Kaip BNS informavo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos atstovas Justas Jaskonis, susitikime dalyvaus Aplinkos ministerijos, jai pavaldžių įstaigų ir Kauno technologijos universiteto ekspertai.

Jame taip pat dalyvaus Alytaus miesto savivaldybės ir už nuotekų valymą mieste atsakingos įmonės „Dzūkijos vandenys“ atstovai.

„Ekspertai iš įvairių institucijų susitinka Alytuje, kad sutartų kokiu būdu siūloma valyti gaisro metu susikaupusį užterštą vandenį. Norėčiau priminti, kad visos užteršto vandens valymo išlaidos bus apmokamos iš Vyriausybės rezervo“, – sakė J. Jaskonis.

Norėčiau priminti, kad visos užteršto vandens valymo išlaidos bus apmokamos iš Vyriausybės rezervo.

Susitikimas planuojamas Alytaus savivaldybėje, taip pat ketinama vykti į vietas, kur sukauptas po gaisro likęs užterštas vanduo.

Daugiausia vandens yra įmonės „Dzūkijos vandenys“ nuotekų valykloje – apie 30 tūkst. kubinių metrų.

Dar apie 10 tūkst. kubinių metrų susikaupė buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete ir apie 1 tūkst. kubinių metrų susikaupė gamyklos rūsiuose.

Penktadienį taip pat laukiama ir naujausių grunto šalia gaisravietės ir po ja susikaupusio vandens tyrimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimantas

Rimantas portretas
nereikia laukti žiemos Siūlau paimti iš vieno rezervuaro atitinkamą kiekį užteršto vandens(kuriame teršalų kiekį ir sudėtį prieš tai nustatytų sertifikuota laboratorija) ir pateikti visoms pageidaujančioms prisidėti problemos sprendime universitetų/institutų laboratorijoms bei vandens valymo įmonėms, kurios panaudotų savo sukurtas/atidirbtas technologijas ir po savaitės pateiktų išvalyto vandens mėginius sertifikuotai laboratorijai patikrinimui ar teršalai pašalinti iki priimtinų aplinkosaugai normų. Geriausiai tai atlikusiems užduotį paprašyti pateikti 1 m3 užteršto vandens išvalymo ir teršalų sunaikinimo kaštus, o po to spręsti, kaip tai suforminti, kad kažkiek būtų sumokėta už "žinau kaip" pasiūliusiai institucijai.

ALGIS

ALGIS portretas
Pašals visą vandenį žemelė sutrauks , to ir laukia ale aplinkosaugininkai .

Balamutas

Balamutas portretas
Babunė baigė mokslus, ji žino moka, o dabartiniai apsiedukavę, tai jiems nedašunta.b
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių