A. Dulkys apie Šiaulių ligoninės direktoriaus atšaukimą: nejaučiu sąžinės graužaties

Ekspremjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ kvietimu su šios politinės jėgos parlamentarais atvykęs pasikalbėti sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sulaukė klausimo, ar ministerija nejaučia atsakomybės dėl susiklosčiusios situacijos Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kai po šios įstaigos direktoriaus Remigijaus Mažeikos atšaukimo įstaigą paliko ir kai kurie jos medikai.

„Nejaučiu jokios sąžinės graužaties dėl to, ką padariau dėl Šiaulių ligoninės“, – susitikime su Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ sakė A. Dulkys.

Ministras akcentavo, kad pats kelis kartus lankėsi Šiaulių ligoninėje po gegužės mėnesį įvykusios plačiai aptartos tragedijos, kai čia dirbusi jauna medikė galimai dėl patirto mobingo nusižudė.

„Man pačiam teko ten du kartus lankytis, jeigu reikės, lankysiuosi dar. Bendravau ir su gydytojais, ir su kolektyvu“, – tikino jis.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, viešumoje yra daug netikslios informacijos dėl gydytojų, kurie nusprendė palikti Šiaulių ligoninę. Tačiau jis pabrėžė, kad su gydytojų trūkumo problema susiduria visos šalies sveikatos priežiūros įstaigos, tačiau šioje ligoninėje išskirtinių problemų, pasak A. Dulkio, nėra.

„Tikrai stengėmės suteikti pagalbą. Šiaulių ligoninė tikrai neturi kažkokių išskirtinių problemų“, – tvirtino ministras.

Tačiau ministras akcentavo, kad korupcijos apraiškų jis netoleruoja, todėl R. Mažeikos nušalinimas buvo teisingas žingsnis.

„Vadovams kartelę dėl antikorupcijos ir kitų dalykų aš keliu pačią aukščiausią. Tai, kad Lietuvoje trūksta gerų įstaigų vadovų, nereiškia, kad galime toleruoti kai kuriuos dalykus“, – įsitinęs A. Dulkys.

ELTA primena, kad liepos viduryje sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys atšaukė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorių R. Mažeiką iš užimamų pareigų.

Gegužės mėnesį buvo sudaryta komisija dėl R. Mažeikos galimo darbo pareigų pažeidimo tyrimo. Komisija nustatė, kad ligoninės direktorius padarė darbo pareigų pažeidimus, neužtikrindamas ir netinkamai kontroliuodamas ligoninės vidinius procesus, neužtikrindamas nediskriminacinės darbo aplinkos darbuotojams, neužkirsdamas kelio nesaugiam psichosocialiniam klimatui formuotis, toleruodamas ir nesiimdamas efektyvių priemonių psichosocialiniam klimato gerinimui.

Taip pat Sveikatos apsaugos ministerija gavo informaciją iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento, kad Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinėje tyrimų valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, susijusių su viešaisiais pirkimais sveikatos apsaugos sektoriuje. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika šiame tyrime patrauktas įtariamuoju.

Komisija pateikė siūlymą pripažinti R. Mažeikos darbo pareigų pažeidimus ir pasiūlė svarstyti jo atšaukimą iš direktoriaus pareigų dėl prarasto pasitikėjimo. Komisijos išvada ministrui buvo pateikta birželio 23 d. Susipažinęs su ja, sveikatos apsaugos ministras priėmė sprendimą pradėti R. Mažeikos atšaukimo iš pareigų procedūrą.

Ligoninės direktorius į darbą priimamas viešo konkurso būdu penkeriems metams. Darbo sutartį su gydymo įstaigos direktoriumi sudaro ir nutraukia sveikatos apsaugos ministras.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių