Seimui pateiktas įstatymo projektas dėl principinės kariuomenės struktūros 2013–2016 m., pagal kurį karių skaičius turėtų didėti.
Bendras ribinis krašto apsaugos sistemos karių, tai yra profesinės ir privalomosios pradinės karo tarnybos karių, karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių, kariūnų skaičius nustatomas nuo 14 130 iki 16 945. Jis didėja, palyginti su 2012 m. nustatytu ribiniu skaičiumi, kuris tuomet buvo nuo 13 880 iki 16 625.
2013 m. Lietuvos kariuomenė planuoja pakviesti daugiau aukštųjų mokyklų studentų dalyvauti jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose ir ketina šiek tiek mažinti vyresniųjų karininkų skaičių ginkluotosiose pajėgose.
Kitąmet į karininkų mokymus bus kviečiama 150 daugiau norinčių nei šiemet. Šis skaičius didėja nuo 200–280, įtvirtinto dabartinėje principinėje struktūroje, iki 350–410 kitąmet. Pasak Krašto apsaugos ministerijos, šiek tiek daugiau bus šaukiama į kartotines pratybas rezervo karių, anksčiau atlikusių privalomąją pradinę karo tarnybą.
"Turi prasidėti labai rimti pokyčiai, į savo krašto gynybą turime pradėti žiūrėti daug rimčiau, ir rezervo rengimas yra viena iš grandžių. Technikos įsigyti galima gana greitai, o žmonėms paruošti reikia laiko", – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.
"Mūsų didžiausias rūpestis – jaunų žmonių parengimas, tų, kuriems dabar sukanka 18, kad bent dvylika savaičių galėtų lankyti bazinius karinius mokymus", – sakė ministrė.
Klausiama, koks turėtų būti optimalus kariuomenės dydis, ministrė sakė tokią informaciją esant slapta, bet teigė, kad apie optimalią kariuomenę pagal šalies ekonominius pajėgumus galima spręsti iš tvirtinamos principinės struktūros.
Naujausi komentarai