Dėl gaištančių žuvų tiria Nemuno vandenį – paaiškėjo pirmieji rezultatai

Pirmieji tyrimų rezultatai rodo, kad Nemuno vandenyje nustatytas sumažėjęs deguonies lygis, tačiau jo trūkumo nėra, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos agentūra.

Gavus informacijos apie masiškai gaištančias žuvis ir gyvius Nemune ties Gardinu Baltarusijoje, pirmadienį agentūros ekspertai paėmė vandens mėginius iš Nemuno ties Alytumi ir Druskininkais

Agentūros teigimu, šalia Druskininkų imtuose Nemuno vandens mėginiuose nustatyta 5,7 ir 6,3 miligramo litre ištirpusio deguonies koncentracija, kai ribinė vertė yra nuo septynių ir daugiau, minimali – keturi miligramai.

„Šie tyrimų duomenys rodo, jog deguonies koncentracija vandenyje yra mažesnė už ribinę vertę, bet nesiekė minimalios kritinės ribos, kuri turi labai didelę reikšmę gyviesiems vandens organizmams“, – rašoma pranešime.

Imant mėginius taip pat nustatyta ir vandens temperatūra, ji siekė apie 20-21 laipsnį, todėl, pasak agentūros, deguonies sumažėjimą galėjo lemti aukšta temperatūra.

„Kuo aukštesnė vandens temperatūra, tuo mažiau deguonies jame ištirpsta“, – teigia agentūra.

Kitus tyrimų rezultatus planuojama turėti kitos savaitės pradžioje, taip pat bus atliekami papildomi vandens toksiškumo tyrimai.

K. Mažeika: nugaišusių žuvų Lietuvos teritorijoje nerasta

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad pirminis tyrimas dėl galimos taršos Nemune parodė bendrą deguonies sunaudojimo padidėjimą, tačiau rezultatai dėl cheminės taršos turėtų paaiškėti vėliau.

„Bendras deguonies sunaudojimas yra šiek tiek padidėjęs, tačiau priežastys gali būti kelios: ir suvešėjusi augmenija, kuri sunaudoja daugiau deguonies, vandens lygis tikrai nėra aukštas Nemuno. Kita priežastis – natūraliai įtekančios nuotekos iš miestų, kurios taip pat didina deguonies sunaudojimą. Šitas rodiklis kol kas nėra labai pakitęs, kad keltų grėsmių augmenijai, gyvūnijai.

Šįryt apžiūrėjo aplinkosaugininkai, nugaišusių žuvų nerado, tiek ir vakar. Kas kelias valandas bus nuolat vykdomi reidai tiek Nemuno pakrante, tiek Kauno mariose.

Laukiame kitų tyrimų artimiausiomis valandomis – cheminių parametrų, kad galėtume nustatyti priežastį galbūt Baltarusijoje žuvų gaišimo ir galėtume nustatyti koncentraciją, kokio ji pavojingumo yra“, – Eltai sakė K. Mažeika.

Anot jo, Lietuvos teritorijoje nugaišusių žuvų nerasta.

„Šįryt apžiūrėjo aplinkosaugininkai, nugaišusių žuvų nerado, tiek ir vakar. Kas kelias valandas bus nuolat vykdomi reidai tiek Nemuno pakrante, tiek Kauno mariose, kuris bus pirminis barjeras esant taršai. Tai tose apylinkėse apžiūrinėjama“, – teigė ministras.

Iš Baltarusijos ministerija kol kas atsakymo nėra gavusi.

„Mes kreipėmės į Baltarusiją neformaliai, elektroniniu paštu pagal turimus kontaktus į atsakingas institucijas, tačiau atsakymo nesame gavę“, – Eltai sakė K. Mažeika.

Jei tarša Nemune pasitvirtins, Lietuva Baltarusijai išsiųs notą.

Žuvinto biosferos rezervatas pirmadienį feisbuke pranešė, kad greičiausiai dėl cheminių medžiagų poveikio masiškai gaišta žuvys ir vėžiai ties Gardinu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ar jau išmirė ta karta,

Ar jau išmirė ta karta, portretas
kuri žinojo, kada žuviai ir vandenims pagalbos reikia - kada reikia deguonies suleisti?

!

! portretas
milžinišką radiaciją skleidžia tirpstantis Arkties ledynas. Bus tikrai "skaidru", taip skaidru, kad net juoda.

ir zuikiui aisku

ir zuikiui aisku portretas
taigi cia astraviecas nuleido reaktoriu ausinama vandeni
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių