Dėl apmokėjimo pasieniečiams už viršvalandžius Seimo narė kreipėsi į ministrę

Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę, klausdama, kodėl pasienio pareigūnams neatlyginama už viršvalandžius?

Parlamentarė kreipėsi į ministrę, sužinojusi, kad pasienio tarnyboje auga nepasitenkinimas dėl neatlyginamo darbo. Klausimų, anot jos, turi ir prie migrantų budintys Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Kreipimesi pažymima, kad šiuo metu situacija pasienyje su Baltarusija dėl neteisėtos migracijos tokia bloga, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba jau kviečia buvusius pareigūnus tapti samdomais pagalbininkais – tuo metu dirbantys pareigūnai skundžiasi, kad negauna viso atlygio už darbą.

„Pareigūnai pasigenda aiškumo, konkrečių terminų bei adekvataus darbo užmokesčio už jų atliekamą darbą bei viršvalandžius“, – sako O. Leiputė.

Dirbame kasdien po 12–16 valandų, nelabai nori mums viršvalandžius mokėt, masiškai ruošiasi jauni žmonės eit iš darbo, nepatempia jau...

Pasieniečiams tenka didžiulis krūvis dabartinėje situacijoje, kai pasienio užkardos – perpildytos, įspėjama dėl COVID-19 protrūkio grėsmės. Vidaus reikalų ministrė kviečiama suprasti, kad pasienio pareigūnų demotyvavimas, kai viršvalandžius dirbantys pareigūnai nesulaukia savo atlygio, gali lemti skaudžius padarinius, jei pareigūnai imtų masiškai trauktis iš darbo dėl nepakenčiamų sąlygų.

O. Leiputė cituoja anoniminį liudijimą: „Dirbame kasdien po 12–16 valandų, nelabai nori mums viršvalandžius mokėt, masiškai ruošiasi jauni žmonės eit iš darbo, nepatempia jau...“

Parlamentarės nuomone, tokios netvarkos negalima pateisinti ekstremalia situacija.

Viešojoje erdvėje jau skelbta apie ekstremalias prie migrantų budinčių pareigūnų darbo sąlygas: jie pasakojo po ilgų valandų budėjimo prigulantys ant žemės ties tvora pailsėti, tada budintys toliau, neturėdami galimybės net nusiprausti.

Socialdemokratai yra pateikę valdžiai 31 pasiūlymą dėl migrantų situacijos valdymo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kai

Kai portretas
Atsirado pabėgėlių centras, pastarųjų maitinimas buvo iš iš pasieniečių paimti pinigai ( apie tai buvo pasakyta tv ) iki šiol negrąžino, kaip ir priverstinio poilsio savo sąskaitą, sumažintos algos , 2008 krizės metu. Apie viršvalandžius, reik tikėtis, kad gaus .

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Tegul savo alga dalijasi Bilotaitė su Gabrieliumi - nereikia stumdyti savų piliečių, nereikės dirbti ir viršvalandžių!

Tarnavau Viešojo saugumo tarnyboje

Tarnavau Viešojo saugumo tarnyboje portretas
Tai taip visada stengdavosi tarnybą organizuot, kad kuo daugiau dirbt, bet kuo mažiau mokėt
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių