Baltarusiai: aktyvistų neįleidimas į Lietuvą - politiškai motyvuotas

Baltarusijos visuomeninė aplinkosaugininkų organizacija ,,Ecohome“ mano, kad Lietuva, neįsileisdama prieš atominę energetiką pasisakančių Baltarusijos aktyvistų Mikalajaus Ulasevičiaus ir Tatjanos Novikovos, siekia manipuliuoti viešąja nuomone referendumo išvakarėse dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje.Valstybės sienos apsaugos tarnyba patvirtino, kad trečiadienį Lavoriškių pasienio punkte buvo sulaikytas M.Ulasevičius.

Pasieniečių teigimu, vyras yra įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą.Tuo metu Užsienio reikalų ministerija situaciją komentuoti atsisakė.T.Novikova koordinuoja kampaniją prieš atominę energetiką Baltarusijoje.

Abu aktyvistai kritikuoja atominių elektrinių statybas Baltarusijoje, Lietuvoje ir Rusijos Kaliningrado srityje.

,,Mes laikome šį Lietuvos Respublikos sprendimą dėl Baltarusijos anti-atominės energetikos aktyvistų politiškai motyvuotu veiksmu, siekiant manipuliuoti viešąja nuomone Lietuvos parlamento rinkimų ir referendumo dėl Visagino AE išvakarėse. Šis sprendimas anti-atominės energetikos aktyvistams užveria duris į Europas Sąjungą ir lengvina Baltarusijos valdžios institucijų puldinėjimus jų atžvilgiu. Šis sprendimas nehumaniškas, pažeidžiantis žmogaus teises ir demokratines vertybes", - rašoma pareiškime, kuris buvo trečiadienį išplatintas Minske.

,,Ecohome„ prašo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos peržiūrėti šį sprendimą, o Lietuvos Seimo narių – imtis atitinkamų veiksmų. Taip pat prašoma tarptautinės paramos vertinant šį įvykį.Seimo interneto svetainėje M.Ulasevičius pristatomas kaip civilinės kampanijos “Astravo atominės elektrinės statyba yra nusikaltimas!" koordinatorius.M.Ulasevičius ir T.Novikova turėjo Lietuvoje dalyvauti konferencijoje „Lietuva – Baltarusija: atominės energetikos kaimynystė“ surengtoje Seime. Jie buvo oficialiai pakviesti pasidalinti savo požiūriu į AE problemas ir visuomenės dalyvavimą priimant sprendimus dėl atominės energetikos Baltarusijoje ir Lietuvoje.

Prieš tai M.Ulasevičius ir T.Novikova keletą metų lankėsi Lietuvoje nevyriausybinių organizacijų, partijų ir Seimo narių kvietimu bei dalyvavo tarptautinėse konferencijose.Pareiškime teigiama, kad šie aktyvistai niekada neturėjo problemų su Lietuvos institucijomis ir nepažeidinėjo įstatymų. T.Novikova inicijavo ir organizavo tarptautinę konferenciją apie atominės energetikos problemas, kuri buvo surengta 2011 metais gruodį Lietuvoje. Konferencijoje dalyvavo ekspertai iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Vokietijos ir Norvegijos.


Šiame straipsnyje: BaltarusijaAstravo AE

NAUJAUSI KOMENTARAI

Demokratija atrieda atidunda

Demokratija atrieda atidunda portretas
BY opozicijos veikėjai, gausiai doleriais bei Eurais remiami iš Vašingtono ir Briuselio, susisuko lizdus Vilniuje. Jų veiklos pagrindas: kuo blogiau Baltarusijai – tuo geriau. Visais įmanomais būdais pabloginti Lietuvos ir Baltarusijos santykius – KILNI MISIJA. Tam tiktų ir kokia nors provokacija, kad ir prie BY ambasados... Tų veikėjų nuomone, A. Lukašenkos REŽIMAS aiškiai nestabilus. "Kenčia" CIVILIAI. Opozicijai, Libijos pavyzdžiu, belieka užpulti kokią karinę bazę, apsiginkluoti ir pareikalauti A. Lukašenkos atsistatydinimo. Jeigu tas bandys priešintis, gal CIVILIŲ GINTI atskris JAV ir NATO "taikos balandžiai" su bombų ir raketų kroviniu, kaip Libijoje? JAV ir kiti pasaulio imperialistai paskelbė Šiaurės Korėjai, Kubai, Iranui, Sirijai totalią ekonominę, technologinę ir diplomatinę blokadą, taip bandydami pasmaugti šias valstybes. Ar gali šiais laikais normaliai gyventi valstybė, beprotiškai spaudžiama iš visų pusių ir visais įmanomais būdais? Matome, kaip Vakarų buržujai elgiasi su Baltarusija, nes ta niekaip nenori pas save vagių ir judų demokratijos, nenori parsiduoti ir paklusti JAV bei ES diktatui. Š. Korėjoje, Kuboje tai trunka jau pusę amžiaus. Tik dar griežtesnėmis formomis.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių