Baigtos skirstyti šių metų Sporto rėmimo fondo lėšos, iš viso – 15 mln. eurų

 • Teksto dydis:

Baigtos skirstyti šių metų Sporto rėmimo fondo lėšos, iš viso – 15 mln. eurų, pirmadienį skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

220 sporto projektų, kuriems skirtos lėšos, bus įgyvendinami 2021-2025 metais.

Beveik 5,3 mln. eurų paskirstyti 73 sporto projektams, skirtiems veikloms, skatinančioms fizinio aktyvumo plėtrą.

Finansavimą gavusių projektų rengėjų planuose labai įvairios fizinio aktyvumo veiklos: nuo šokio iki ledo ritulio, veiklų darželinukams ar senjorams.

Daugumos projektų tikslas – kviesti visuomenę ar konkrečias bendruomenes būti fiziškai aktyviems, pabrėžiant judėjimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai, populiarinant sveiką gyvenseną.

Išskirtini tie projektai, kurie ne tik skatina fizinį aktyvumą, bet ir yra orientuoti į socialiai jautrias visuomenės grupes.

Vienas tokių – kiokušin karate mokyklos „OYAMA“ projektas „Karate draugai“, kuriam įgyvendinti skirta daugiau kaip 276 tūkst. eurų.

Projekto rengėjai kvies Vilniaus miesto ir rajono vaikus, priklausančius socialinės rizikos grupėms bei nuolat lankančius dienos centrus, nemokamai du kartus per savaitę lankyti karate treniruotes.

Šios treniruotės bus rengiamos nuo šių metų rugsėjo iki 2023 metų liepos. Projekto sumanytojai yra užsibrėžę per dvejus metus įtraukti ne mažiau nei 300 socialiai remtinų šeimų vaikų į reguliarias fizinio aktyvumo veiklas.

Panašių tikslų siekia ir daugiau nei 60-ies projektų, skirtų sporto renginiams organizuoti bei asmenų, dirbančių ar teikiančių paslaugas sporto srityje, kvalifikacijai tobulini ir sporto informacijai skleisti, rengėjai.

Šių dviejų grupių projektams buvo paskirstyta 3,2 mln. eurų.

3,7 mln. eurų paskirstyti finansuoti devyniems projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui.

Per ateinančius ketverius metus Panevėžyje bus įrengtas pripučiamas futbolo maniežas, atnaujintas Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštynas, Ukmergės stadiono futbolo aikštė, Telšių miesto centrinis stadionas.

Šiems projektams įgyvendinti skirta po 450 tūkst. eurų.

Kitų finansavimą gavusių projektų rengėjai planuoja atnaujinti sporto areną Vilniuje, Ąžuolyno gatvėje, bei stadioną Vilniaus rajone, Baltojoje Vokėje, modernizuoti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sporto bazę Kaune, rekonstruoti Kretingos miesto stadioną, bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimui pritaikyti Rūdiškių miesto stadioną.

Sporto inventoriui ir įrangai įsigyti skirtiems 78-iems projektams paskirstyta 2,8 mln. eurų. Savo turimą sporto įrangą fondo lėšomis atnaujins ar papildys darželiai, mokyklos, bendruomenės.

Finansavimas skiriamas konkurso būdu

Fondo lėšomis finansuojami projektai atrinkti konkurso būdu, paraiškas vertino nepriklausomi ekspertai ir vertintojai, po to – švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta Sporto projektų komisija.

Keturių sričių – sporto projektų, skirtų fizinio aktyvumo veikloms, sporto inventoriui ir įrangai įsigyti, sporto renginiams organizuoti, taip pat dirbančiųjų ar teikiančiųjų paslaugas sporto srityje kvalifikacijai tobulinti ir sporto informacijai skleisti – konkursus administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldus Švietimo mainų paramos fondas.

Kvietimą projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, – viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių