Atvykstant į Lietuvą – prievolė turėti neigiamą COVID-19 testą

 • Teksto dydis:

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nutarė, kad visi į Lietuvą grįžtantieji ar atvykstantieji privalo turėti ne seniau nei prieš tris paras atliktą tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą.

Ši tvarka įsigalios nuo kovo 10 dienos.

„Visi asmenys, grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvos Respubliką keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), privalo turėti dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą (serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas)“, – rašoma Vyriausybės nutarime.

Be kita ko, keleivių vežimą organizuojančios įmonės privalo „užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai, neturintys COVID-19 tyrimo ir gauto neigiamo tyrimo atsakymo“.

Kaip vėliau per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, toks sugriežtinimas reikalingas atsižvelgiant į naujas koronaviruso atmainas ir tai, kad ne visi žmonės Lietuvoje užsiregistravę tyrimui atvyksta jo pasidaryti.

„Aišku, turime didelį būrį žmonių, kurie rodo gražų pavyzdį, bet bėda yra ta, kad viruso platinimui ir jo plitimui gali padėti net ir nedidelė grupė žmonių. (...) Taip, tai nėra malonus sugriežtinimas, bet, deja, matome, kad šalys juda ir link tokių sugriežtinimų. Mūsų kaimynė Latvija jau šitą sugriežtinimą yra įsivedusi nuo sausio pradžios“, – kalbėjo jis.

Išimtys taikomis ekipažų ir įgulų nariams, tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, asmenims iki 16 metų, taip pat paskiepytiems ar persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta „remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu“.

Iki šiol tokią tvarką reglamentavo operacijų vadovo sprendimai, kuriuose buvo numatyta, kad atvykstantieji ar grįžtantieji iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių turi turėti ne seniau nei prieš dvi paras iki atvykimo atliktą COVID-19 tyrimą arba jį pasidaryti Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
Jūs, įstatymų leidėjai, esate visiški besmegeniai bandantys kopijuoti, bet iki galo nieko nepadarantys. Kaip ir kur pasidaryti testą bei gauti dokumentą, tarkime, penktadienį po pietų, jeigu skrydis pirmadienį? Prieš darydami ką nors, tai pirmiausia pagalvokite. Lietuvoje vis dar gilus akmens amžius, nes prisijinugus ir parodžius elektroninę tyrimo atsakymo versija ji yra netinkama! Supažindinkite savo darbuotojus bei oro linijų darbuotojus, kuries tikrina testų atsakymus su tos valstybės iš kurios skrendama elektronine sveikatos apsaugos sistema, kad parodęs keleivis netaptų nepageidaujamu keleiviu. Kaip visada viską darote, bet iki galo nieko nepadarote, o atsakomybės už tai nei nešate nei prisiimti norite!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių