Artėjant naujiems mokslo metams darbą nori palikti daugiau kaip 1 tūkst. pedagogų

Artėjant naujiems mokslo metams darbą palikti nori 1,1 tūkst. pedagogų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išeitinėms išmokoms yra numačiusi 5,3 mln. eurų.

Ministerija sako, kad koronaviruso grėsmė gali būti viena iš priežasčių, paskatinusių pedagogus trauktis, bet ne vienintelė – darbą mokytojai palieka ir dėl pensinio amžiaus, ir dėl mažėjančių darbo krūvių regionuose.

Kaip nurodoma BNS ministerijos pateiktame atsakyme, 2018 metų išeitinių išmokų mokytojams fondu jau pasinaudojo 900 mokytojų.

Liepos 1 dienos Užimtumo tarnybos duomenimis, darbo ieškojo 1,8 tūkst. pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai, deklaruotos 133 laisvos darbų vietos.

Daugiausiai darbo ieško pradinių klasių mokytojai, tokių yra 306, laisvų darbo vietų – 22. Tarp labiausiai ieškančiųjų darbo taip pat yra kūno kultūros mokytojai (209), laisvų darbo vietų – dvi, anglų kalbos mokytojai (208), laisvų darbo vietų – 14, muzikos mokytojai (198), laisvų darbo vietų – 12, lietuvių kalbos mokytojai (127), laisvų darbo vietų – 17.

COVID-19 situacija kažkiek turėjo įtakos.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas sako, kad dalies mokytojų pasitraukimą galėjo lemti ir COVID-19, tačiau darbą paliekančiųjų skaičius smarkiai neišaugo.

„Aš manau, kad COVID-19 situacija kažkiek turėjo įtakos, nes per karantiną mes sulaukėme labai daug skambučių, kaip pasinaudoti tuo fondu, bet šiaip panašus mokytojų skaičius pasinaudojo išeitinėmis išmokomis ir 2018 metais, tik tuomet finansų skirta mažiau, bet prieš dvejus metus ir mokytojų atlyginimai buvo mažesni, tai ir išmokų fondas buvo apie 3 milijonai, šiandien reikia 5 milijonų“, – BNS sakė E. Milešinas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vyresnio amžiaus mokytojams, kurie nebenori dirbti pedagoginio darbo, moka išeitines išmokas.NAUJAUSI KOMENTARAI

.zdiec švietimui

.zdiec švietimui portretas
Pasekmės aiškios: bus dar daugiau išleidžiama į gyvenimą durnelių,nemokiančių parašyti sakinjio be klaidų, nes jauni, po mokslų, neturintys patirties, bus ne mokytojai, o dabartinių vaikų patyčių objektai .

moksleiviui

moksleiviui portretas
Dar rašyti normaliai nemoki, o jau puoli komentuoti. Šiaip tai mokyklose normalių vaikų kaip ir nėra, dauguma iš socialinės rizikos šeimų. Tai vaikai, kurių tėvai neturi aukštojo išsilavinimo ir yra nedirbantys, bei neturintys profesijos, bet yra labai "gudrūs" kur nereikia. O apie mokytojų atlyginimą tai tau, vaikeli, patylėt. Matyt, giminėje pas tave nėra nei vieno giminaičio, turinčio aukštąjį išsilavinimą.

moksleivis

moksleivis portretas
puiku tegul eina , tik išeje ar ras tokio darbo ,klasese mažai mokinių , moko , greičiau atskaito savo valandas sau ir viskas , ir tai vad moko , realiai matematika ,kodel taip visi ši dalyką isisavina , šioje švietimo sistemoje scaosas . Čia tik mokytojų puikavimasi gauna gerus atlyginimus , bet vis vien mažai , medikai verti daugiau ,kitas med darb negauna tokio atlygio kaip mokytojas ,o darbas ne plepeti .
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių