Apžvalga: svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą.

Koronaviruso situacija. Per savaitgalį nustatyta 3642 atvejų, mirė 40 žmonių. Ligoninėse sekmadienį gydomi 1269 pacientai. Pirmąja doze paskiepyta per 3,5 tūkst. žmonių.

Nelaimė pabėgėlių centre. Šeštadienį viena iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro gyventojų pagimdė negyvą kūdikį. Centro darbuotojai teigia, jog moteriai teikta visa pagalba, ji jautėsi gerai, nusiskundimų neturėjo. Šeimai teikiama psichologo ir socialinė pagalba.

Ginčas dėl medžių. Vilniaus merui Remigijui Šimašiui pasiūlius sostinėje sodinti invazines baltažiedes robinijas, klaidingai vadinamas akacijomis, Aplinkos ministerija teigia galinti skirti už tai baudą. R. Šimašius sako nesiruošiantis diskutuoti su biurokratais, o šią tvarką vadina kvaila ir ragina ją keisti.

Rinkimai Sakartvele. Sakartvelo savivaldos rinkimuose, preliminariais duomenimis, pirmauja valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“, surinkusi 47 proc. balsų. Šalies opozicinės partijos pareiškė, kad daugybė rinkimų pažeidimų verčia abejoti rinkimų patikimumu. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojai taip pat pareiškė, jog rinkimus temdė daugybė pareiškimų apie bauginimą.

M. Saakašvilio sulaikymas. Buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis, sugrįžęs į šalį iš Ukrainos per rinkimus, buvo sulaikytas. Ukrainos pilietybę turintis politikas paskelbė bado streiką ir reikalauja leisti jam susitikti su šios šalies konsulu.

R. Duterte sprendimas. Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte pareiškė, kad per 2022 metų rinkimus nesieks tapti viceprezidentu ir apskritai pasitrauks iš politikos. Toks sprendimas galėtų atverti jo dukrai galimybę varžytis dėl aukščiausio posto šalyje.

Įtampa Taivane. Minint Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metines, demokratiškai valdomo Taivano oro gynybos identifikavimo zoną pažeidė 38 kariniai Kinijos lėktuvai. Taivanas dėl šio iki šiol didžiausio aviacijos galios demonstravimo apkaltino Pekiną bauginimu ir kenkimu taikai regione.

Saugumo Taryba. Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį surengė skubų posėdį dėl neseniai įvykusių Šiaurės Korėjos raketų bandymų, tačiau nepaskelbė bendro pareiškimo. Šiaurės Korėja savo ruožtu perspėjo Saugumo Tarybą nekritikuoti raketų programos, paskelbdama pareiškimą su nekonkrečiais grasinimais tarptautinei institucijai.

Rinkimai Katare. Katare vyko pirmieji parlamento rinkimai, laikomi simboliniu žingsniu demokratijos link. Jų metu į Konsultacinę Tarybą (Majlis as-Shura) nepateko nė viena iš kandidatavusių moterų.

Magnato mirtis. Mirė buvęs Prancūzijos ministras Bernard'as Tapie. Skandalais pagarsėjęs magnatas, kuriam anksčiau priklausė sporto prekių gamintoja „Adidas“, buvo 78-erių.

Protestas JAV. Dešimtys tūkstančių žmonių Jungtinėse Valstijose protestavo prieš konservatorių siekį suvaržyti teises į abortą.

Pedofilija Bažnyčioje. Nepriklausomos komisijos tyrimas atskleidė, jog Prancūzijos Katalikų Bažnyčioje nuo 1950 metų veikė mažiausiai 2,9–3,2 tūkst. pedofilų – kunigų ir kitų Bažnyčios narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
svarbiausia kad globalistu epopeja ritasi pakalnen tik su apgailestavimu su dideliu zmonijos ankstyvu praradimu ir uz visa tai siai saikai teks atsakyt======
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių