Apžvalga: svarbiausi penktadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

BNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Eilės prie parduotuvių. Dėl pandemijos valdymo sugriežtinus ploto reikalavimus vienam žmogui mažesnėse parduotuvėse, prie jų nusidriekė pirkėjų eilės. Dalis pirkėjų dėl tvarkos apgailestauja, kiti – piktinasi, jog nepasirūpinta apsauga nuo prasto oro.

Koronaviruso situacija. Nustatyti 2939 nauji COVID-19 atvejai, mirė 20 žmonių, 3 tūkst. žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1735 COVID-19 sergantys žmonės.

Raginimai trauktis. Lietuvos žemės ūkio taryba paragino trauktis žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką. Anot jos, ministerija neturi jokios žemės ūkio strategijos, be to, dėl žaliojo kurso auga reikalavimai žemdirbiams, o ministras esą jais nesirūpina. K. Navickas kartoja, jog atsistatydinti ar atsisakyti žaliojo kurso – neketina.

Audros padariniai. Ugniagesiai per 100 kartų vyko šalinti stipraus vėjo padarinių, apie 3 tūkst. vartotojų po vėjuotos nakties neturėjo elektros. Neramu buvo ir kitur Europoje: audra „Aurore“ Lenkijoje pareikalavo keturių gyvybių ir padarė reikšmingos žalos tokiose šalyse kaip Vokietija, Prancūzija ir Nyderlandai.

Antirekordai. Latvijoje per pastarąją parą patvirtinti 3 133 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai – daugiausiai nuo pandemijos pradžios, taip pat mirė 25 anksčiau užsikrėtę žmonės. Ukrainoje didžiausi atvejų skaičiai fiksuojami trečią parą iš eilės, Rusijoje – antrą.

Prezidento veto. Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Aplinkos apsaugos valstybės kontrolės įstatymo pataisas. Prezidentas teigia remiantis įstatymo nuostatas, kurios leis stiprinti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, tačiau nesutinka su nuostatomis, suteikiančiomis galimybę nereaguoti į pranešimus apie aplinkosaugos pažeidimus dėl institucijos išteklių ribotumo ar darbo organizavimo trūkumų.

Dujotiekių sujungimas. Lietuvos ir Lenkijos pasienyje sujungti abiejų šalių dujotiekiai. Planuojama, kad atlikus baigiamuosius projekto įgyvendinimo darbus, GIPL jungtis pradės veikti jau kitų metų viduryje.

Europos Vadovų Taryba:

* Europos Sąjungos viršūnių susitikimas ketvirtadienį užsitęsė iki vėlumos: tarp šalių kilo didelių diskusijų dėl Lenkijos teisinės viršenybės klausimo bei energetikos krizės sprendimų, rytinėms narėms Lenkijai, Vengrijai ir Čekijai stojus prieš Briuselį. Prognozuojama, jog įtampa išliks ir penktadienį, lyderiams grįžus prie migracijos klausimo.

* Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjungos migracijos ir prieglobsčio taisykles būtina keisti, nes Bendrija turi būti pasirengusi galimam dar didesniam neteisėtų migrantų antplūdžiui ties išorine siena su Baltarusija.

*  Vokietijos kanclerė Angela Merkel, 16 metų buvusi įtakingiausia Europos Sąjungos lydere, savo paskutiniame bloko viršūnių susitikime sulaikė kolegų ovacijų atsistojus.

Nelaimė Holivude. Jungtinių Valstijų aktorius Alecas Baldwinas rekvizito ginklu netyčia nušovė kino studijos darbuotoją ir sužeidė filmo režisierių. Skelbiama, jog aktorius iššovė nežinodamas, kad ginklas užtaisytas koviniais šoviniais. Įtarimai dėl įvykio niekam nepareikšti.

Parama Taivanui. Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad šalis gintų Taivaną, jei jį užpultų Kinija, laikanti šią salą savo teritorijos dalimi. Kinija į tai atsakė, kad nėra jokių kompromiso ar nuolaidų Taivano klausimu galimybių. Taivano delegacija pradeda kelionę po Slovakiją, Čekiją ir Lietuvą, keldama pyktį Kinijai, audringai protestuojančiai dėl bet kokių Taivano mėginimų veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Sprogimas Rusijoje. Rusijos Riazanės srityje driokstelėjus sprogimui ir kilus gaisrui vienoje parako gamykloje žuvo 16 žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių